Додати товари для порівняння
Додайте товари в бажання
"Висвітлюйте свій шлях з найкращими ліхтариками від провідних виробників – купуйте в інтернет-магазині Fonariki!"
0
Моє замовлення
Укр

Ультрафіолетові ліхтарики (УФ)

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Навігація

 1. ➡️ Характеристики ультрафіолетових ліхтарів
 2. ➡️ Які бувають ультрафіолетові ліхтарики
 3. ➡️ Як правильно обрати

 

Попри те, що ультрафіолет за своєю суттю шкідливий для людини, його активно використовують для різних цілей. Один із пристроїв, де активно застосовується ультрафіолет - ліхтарики. Великий вибір може запропонувати сайт Fonariki, де можна також знайти інші види ліхтарів, все необхідне для полювання і риболовлі.

Попри свій розмір, апарат корисний. За допомогою нього можна:

 • відрізнити фальшиві купюри від справжніх;
 • розгледіти спеціальну невидиму фарбу;
 • побачити джерела технічних рідин.

Для очей людини ліхтарик уф не є небезпечним, проте якщо довго дивитися на нього, часто починаються головні та очні болі.

Характеристики ультрафіолетових ліхтарів

Ультрафіолетові ліхтарі випромінюють ультрафіолетове світло, яке невидиме для людського ока. Існують різні типи пристроїв, що відрізняються довжиною хвилі випромінюваного ультрафіолетового світла. Розглянемо довжини хвиль та сфери застосування.

 1. Ультрафіолетовий ліхтар із довжиною хвилі від 315 до 400 нанометрів використовують для виявлення фальшивих грошей, перевірки посвідчень особи, пошуку плям або витоків.
 2. Пристрої, які випромінюють ультрафіолетове світло з довжиною хвилі від 280 до 315 нм, використовують у медичних цілях, наприклад, для лікування захворювань шкіри або стерилізації обладнання.
 3. Ліхтар ультрафіолетовий з довжиною хвилі від 100 до 280 нм, призначений для дезінфекції поверхонь, води або повітря від бактерій, вірусів або цвілі.

Тому підбирати ручні ліхтарі варто виключно від того, для яких цілей їх використовуватимуть, тобто розрахунок робиться на довжину хвилі.

Які бувають ультрафіолетові ліхтарики

Сьогодні на ринку величезний асортимент ультрафіолетових ліхтариків від різних виробників. Розглянемо найбільш вживані пристрої.

 1. Кишеньковий ультрафіолетовий ліхтарик чудово підходить для перевірки грошових купюр. Він легко поміщається в кишені, тому завжди під рукою.
 2. Водонепроникні ліхтарики використовуються під водою. Їхнє основне завдання — пошук бурштину, корисного мінералу.
 3. Комбіновані пристрої можна використовувати як для освітлення темних місць, так і для інших цілей, пов'язаних з ультрафіолетом.
 4. Ультрафіолетовий ліхтарик зі змінним фокусуванням світла підходить для створення картин на певному виді полотна, швидко знаходить біологічні сліди, допоможе в пошуку деяких видів дорогоцінних каменів.
 5. Ліхтарик-брелок — це скоріше прикраса, але також може застосовуватися для виявлення підроблених купюр.

Це не всі види пристроїв із застосуванням ультрафіолетового світла. Тому якщо є бажання, можна купити ультрафіолетовий ліхтарик на сайті Fonariki.

Як правильно обрати

Ми знаємо, що ліхтарик ультрафіолетовий має безліч застосувань, тому вибір пристрою — важлива процедура.

Розглянемо основні критерії для якісного вибору

 • Довжина хвилі. Найпоширеніша - 395 нм, яка підходить для більшості загальних потреб. Тому при виборі варто звернути увагу на довжину хвилі.
 • Що вища яскравість, то сильнішою буде флуоресценція. Однак занадто висока яскравість може призвести до розмивання деяких деталей або викликати напруження очей.
 • Розмір і форма. Деякі ліхтарики невеликих розмірів, тому не надто потужні, інші — навпаки, мають яскравий і потужний світловий пучок.
 • Також увагу варто звертати на додаткові функції та аксесуари, які можуть підвищити функціональність пристрою.

Купити УФ ліхтарик та інші корисні товари для активного відпочинку можна в спеціалізованому магазині Fonariki.

Вгору