Навігація

  1. ➡️ Які бувають манки на козулю
  2. ➡️ Методика роботи з манком
  3. ➡️ Який манок на косулю кращий

 

У літньо-осінній період косулі ведуть територіальний, осілий спосіб життя. Вони знаходять зарості, влаштовуючи там тимчасове житло, придатне висновку потомства. Самці регулярно обходять територію, проганяючи інших самців криком, трохи схожим на гавкіт. За потреби вони вступають у бій. Такі умови дуже зручні для полювання на косулю із манком. Від мисливця не потрібно довго блукати лісом, вистежуючи тварини стежки, що ведуть до місця відпочинку. Достатньо зайняти зручну позицію на височині перед лісом і правильно подавати звуки манком. Тоді видобуток сам вийде на зручну для пострілу відстань. Щоб усе завершилося успішно, важливо знати, як манити косулю і які пристосування для цього використовувати.

Які бувають манки на козулю

За принципом роботи манки на козулю бувають декількох типів: електронні, духові з мундштуком і пневматичні натискні типи. Перші репрезентують невеликий плеєр, на якому записаний реальний поклик козулі. Мисливець встановлює манок у траві, включає, а сам займає позицію. Але електронні версії необхідно заряджати або змінювати акумулятор. Їхня ціна висока. Якщо сильний дощ, електроніка може зіпсуватися.

Духові манки з мундштуком приводяться в дію під час видиху. Для цього мундштук береться до губ. Усередині пристрою є рухомий язичок, який коливається від потоку повітря, що проходить і видає звуки різної тональності. Пневматичні манки натискаються рукою. Усередині є груша з повітрям, що виходячи, створює шум.

За різновидами ці аксесуари для полювання діляться на три групи:

  • Імітуючий звук дорослого самця. Це манок на самця козулі що чує вторгнення на свою територію. Щоб захистити самку і потомство, він вискакує з чагарників, бажаючи прогнати чужинця.
  • Відтворює крик самки. Розрахований теж на самця в період гону, коли лосі та косулі влаштовують шлюбні ігри. Самець, чуючи самку, вирушає на її пошуки, тому стає легкою здобиччю.
  • Імітуючий поклик дитинчати. Викликає до материнських інстинктів самки. Вона шукає зниклого малюка, щоб захистити від інших природних ворогів. Цікаво, що самка козулі реагує на цей звук, навіть коли її дитинча поряд. Вона не залишає у біді чужих дітей.

В арсеналі мисливця повинні бути всі ці манки для полювання. Спробувавши один і не отримавши результату, переходять до другого. Успіх залежить як від уміння правильно манити козулю, так і від цих тварин поблизу. Звук манка обмежений, тому на значній відстані самець може не почути старання мисливця. Зате маючи інші манки, можна приманити самку, що виявилася недалеко.

Методика роботи з манком

Полювання з манком передбачає спочатку правильний вибір позиції. Щоб самка або самець відреагували, необхідно виключити сторонні запахи, які можуть злякати їх. Для цього займають становище назустріч вітру. Тоді запах мисливця не відчує потенційний видобуток. Працювати можна у парі. Один мисливець залягає у високій траві і видає звуки, що приваблюють. Інший – розташовується ліворуч або праворуч, намагається максимально не ворушитися і готується до пострілу.манок на козулю

Сама методика використання залежить від потенційної мети:

  • Полювання на самця косулі з манком, що імітує крик іншого самця, має на увазі різкі протяжні або уривчасті звуки. У них має відчуватися впевненість чужинця, який прийшов на нову територію. Мисливець може постукувати ногою по землі, імітуючи удар копит.
  • Залучення самця криком самки відбувається за допомогою коротких парних видихів. Після них слідує невелика пауза в 20-30 секунд, після чого принади звуки повторюють.
  • Виманювання самки покликом дитинчати, за якою вийде і самець, відбувається шляхом видавання довгих, пронизливих писків. Вони мають бути якомога жалібнішими. При цьому можна шелестіти травою, створювати природні звуки путання малюка.

Щоб правильно манити манком косулю, потрібні тренування. Це можна робити вдома. Корисно подивитися відео на YouTube, де показується, як досвідчені мисливці працюють із цим аксесуаром. Якщо ви живете неподалік місця проживання таких тварин, можна тренуватися з виманюванням просто ходячи в ліс без зброї. Коли побачите, що самки та самці реагують на ваші старання, можна брати рушницю.

Для посилення звучання манка на козулю рукою створюється додатковий рупор. Напівзігнуті долоні закривають передню частину, звідки лунає звук. Це створює акустичний ефект, завдяки якому вищий шанс, що його почує тварина, що знаходиться вдалині. Коли козуля вийшла і віддалилася від лісу, можна стріляти. Навіть якщо схибите, є шанс вистрілити вдруге, поки жертва тікає до лісу.

Який манок на косулю кращий

Щоб полювання на козулю було успішним, важливо правильно вибрати манок. Ось що рекомендують досвідчені мисливці за параметрами та особливостями:полювання на козулю з манком

  1. Духовий – він простий, не вимагає батарейок, невибагливий у використанні.
  2. Акриловий – не розбухає від вологи, добре переносить випадкові падіння, не потребує додаткового догляду як дерев'яний.
  3. Регульований – має резиночки та пази. Перестановка гумки збільшує або коротшає вільний хід язичка на лопатці, ніж змінює тональність. Великий звуковий діапазон дозволяє обходитися одним аксесуаром замість кількох.
  4. Кольоровий – яскравий синій або жовтий манок буде добре видно у траві на випадок, якщо ви втратите його.

Бренд теж грає роль при виборі, оскільки від виробника залежить якість виконання, реалістичність звучання, термін служби виробу. Практика показала, що манок Nordik Roe добре зарекомендував себе при полюванні на козулю, тому його обирають багато мисливців. Хороші варіанти мають бренд Les Appeaux. Купити манок на козулю (самця чи самку) можна у нашому інтернет-магазині Ліхтарики. Тут представлені популярні марки у різному діапазоні цін. Застосування таких аксесуарів значно підвищує шанси успіху. І тоді ви теж зможете скуштувати корисне м'ясо, що нагадує на смак баранину.

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 05 квітня 2023 року