що таке люмени в ліхтарях

Навігація

  1. ➡️ Що таке люмен у ліхтарях і як він визначає яскравість
  2. ➡️ Як вибрати ліхтар за кількістю люменів: практичні поради
  3. ➡️ Як дізнатися скільки люмен у ліхтарі
  4. ➡️ Скільки люмен у ліхтарі смартфона: порівняння моделей

 

Існує сталий факт, що кількість люмен напряму стосується яркості світіння ліхтаря чи будь-якого іншого освітлювального приладу. Це так званий стандарт. Чим більше буде люмен, тим більшою стає яскравість.

Що таке люмен у ліхтарях і як він визначає яскравість

Офіційно люмен є одиницею вимірювання світлового потоку, який може сприйматися оком людини.

Щоб докладніше відповісти на це питання, варто насамперед зазначити, що “люмени” (лм) є показниками для вимірювання яскравості освітлювальних приладів. Вони визначають загальний обсяг видимого світла, яке випромінюється його джерелом.

Скільки люмен достатньо для різних видів ліхтарів

Існує певний поділ приладів для освітлення в залежності від того, яка кількість світлового потоку ними випромінюється:

  • 30-50 лм, прилади для виконання щоденних завдань з пошуку чогось у темряві, наприклад: ліхтарики;
  • 300-1000 лм, це більш потужні освітлювальні ліхтарі, у тому числі для використання під час кемпінгу;
  • 1000 лм та більше, це дуже потужні ліхтарики для пошуково-рятувальних операцій, забезпечують видимість до декількох сотень метрів навіть у повній темряві.

Якщо ліхтар містить велику кількість люменів, у ньому повинна бути потужна та ємнісна батарея.

скільки люмен достатньо для ліхтаря

Як вибрати ліхтар за кількістю люменів: практичні поради

Вибирати необхідно за основним критерієм, яким є потужність приладу освітлення. Цей процес вказаний вище, але розглянемо його більше детально.

Якщо потрібно виконувати прості повсякденні завдання з пошуку речей у темряві

Тут підійде простий ручний ліхтар. Рівень випромінювання світла у ньому може становити від 30 лм до 300 лм. Підходять такі знаряддя для виконання наступних операцій:

  • піших прогулянок вночі;
  • пошуку різних предметів вдома за відсутності світла;
  • інших побутових завдань, які вимагають додаткового освітлення конкретної невеликої зони.

Дуже яскравий ліхтар для виконання подібних завдань не знадобиться. Оптимальним рішенням буде придбати пристрій на 100-150 люменів. До речі, це практично такий же рівень світла, який може випромінювати стандартний телефон.

Якщо заплановано кемпінг чи відпочинок на природі

У цій категорії прилади з потужністю світлового потоку в 300-1000 лм. Підходять такі девайси для виконання наступних дій:

  • освітлення території під час прогулянки по лісу чи кемпінгу;
  • пошуку риби вночі під час риболовлі;
  • освітлення території при ночівлі на природі;
  • пошуку тропи під час походів у нічний час.

Якщо подумати над тим, скільки люмен має бути в ліхтарі даного виду, то оптимальним варіантом буде позиція десь у 500-700 лм. Це хороший показник для повноцінного освітлення досить великої території у нічний час. Не зайвим буде подивитися, щоб у ліхтарі було декілька режимів яскравості, це дасть змогу регулювати світловий потік в залежності від потреб.

Пошукові та рятувальні операції

Професійні рятувально-пошукові завдання потребують найпотужнішого світлового обладнання. Оптимальним рішенням буде далекобійний ліхтар. Міркуючи над тим, скільки люмен достатньо для ліхтаря такого формату, більшість експертів схиляються до показника в 1000-1600 лм.

Адже знадобиться повноцінно освітлювати велику територію, у тому числі при:

  • патрулюванні;
  • аварійному освітленні;
  • роботи в небезпечних умовах під час цілковитої темряви.

Обираючи ліхтар цієї категорії, варто звернути увагу на час роботи його батареї, оскільки вказана кількість люменів потребує більшого споживання енергії.

На які характеристики звернути увагу

Зрозумівши як вибрати ліхтарик за люменами, можна перейти до розбору технічної сторони цього питання.  

Акумулятор

Це перший показник, на який варто звернути увагу. Чи більшою буде кількість люменів у ліхтарику, тим швидше він може розрядитися Варто обирати моделі з високо ємними акумуляторами, а також з можливістю провести заміні батареї. Зручною є функція швидкої підзарядки батареї він підключеного джерела резервного живлення (Power Bank), але вона є далеко не в кожному ліхтарику.

Форма та габарити

Важливо ще й враховувати ці параметри. Якщо планується постійне використання такого приладу, то його габарити повинні буде досить компактними. А це означає, що модель буде з середньою кількістю люменів, наприклад у районі 300-500 лм.

Якщо запланований довготривалий туристичний похід чи виконання певних професійних робіт вночі, то варто обирати потужні ліхтарі, розмір яких буде вже великим.

Корпус

Освітлювальні прилади повинні не боятися вологи та невеликих ударів. Для цього корпус ліхтаря повинен бути досить міцним та вологостійким (на рівні IPX4-IPX8). Таким чином вдасться використовувати освітлювальне знаряддя у різних погодних умовах, у тому числі під час снігу чи дощу. Можна буде не перейматися про те, що якийсь діод зненацька вийде зі строю через надмірну вологість.  

як вибрати ліхтарик за люменами

Як дізнатися скільки люмен у ліхтарі

Прості методи

Перш за все знадобиться оглянути інструкцію чи пакування приладу. Перевірити можна документацію чи подивитися на наклейки та маркування на самому інструменті. Саме в цих місцях повинна бути вказана кількість люменів.

У деяких моделей ліхтарів цей показник зазначений прямо на корпусі біля кнопки активації.

Якщо вірогідно відомо модель ліхтаря, можна дізнатися кількість люменів через інтернет. Для цього варто зайти на офіційний сайт його виробника та у каталозі знайти свій пристрій. Саме на цій сторінці буде зазначено всю технічну інформацію по ньому.

Спеціалізовані методи

Якщо є доступ до люксметра, провести вимірювання люменів можна саме ним. Це спеціальний невеликий прилад для вимірювання інтенсивності світла. Але у цьому випадку знадобиться від користувача наявність певних знань та вмінь щодо правильного використання люксметра. Також варто зазначити, що визначена кількість люменів буде приблизною.

Альтернативним варіантом є похід до сертифікованої лабораторії. Тут також можна провести вимірювання світлових характеристик будь-якого приладу. Точність визначень буде на найвищому рівні.

Скільки люмен у ліхтарі смартфона: порівняння моделей

Отже, визначивши що таке люмен у ліхтарях та які його характеристики, можна перейти до більш цікавої теми. І нею є визначення зазначеного показника у сучасних смартфонах.

Орієнтуємося на цінову категорію

Бюджетні смартфони мають достатній рівень освітлення LED фонариком. Потужність його становить близько 40-60 люменів.

Моделі телефонів середнього класу можуть видавати світловий потік на рівні 50-100 лм. Це стосується таких смартфонів, як: Samsung Galaxy A-серія чи Xiaomi серії Redmi.

Флагмани сучасності, такі як останні моделі iPhone, Google Pixel 7 чи Samsung Galaxy серії S, можуть світити на рівні в 150 лм та більше. В них розроблена покращена якість спалаху для фото, а також підвищена яскравість ліхтарів.
 
Спеціалізовані телефони, такі як CAT Phones, можуть світити на рівні в 200 лм. У них потужні ліхтарі, придатні для професійного використання як освітлювального приладу вночі.

Технічні фактори

На яскравість освітлення ліхтаря смартфона також впливає кількість світлодіодів у ньому. У деяких моделях використовується 2 й більше LED для підвищення потужності світлового потоку. Яскравість деяких смартфонів може бути знижена через оптимізацію їх живлення. Це системний процес для збереження заряду батареї, його можна вимкнути у налаштуваннях пристрою.

Висновок

Отже, ліхтарі та інші освітлювальні пристрої можуть мати різну яскравість, яка вимірюється в люменах (лм). Це показник наявного світлового потоку. Чим більше лм є у конкурентному девайсі, тим його батарея повинна бути потужнішою. У протилежному випадку, пристрій повинен мати спеціальний вхід для підключення зовнішнього джерела енергії (приклад: використання Power Bank живлення через USB підключення).

Навіть смартфони можуть мати не поганий рівень освітлення через вбудований до них ліхтарик. Цей показник може сягати навіть 150+ лм. Але, у цьому випадку, все одно не вдасться замінити далекобійний пристрій освітлення.

Який саме вибрати ліхтар чи будь-який інший подібний пристрій, залежить від потенційних завдань, які будуть на нього покладені. Тут варто розуміти, яка територія повинна освітлюватися, протягом якого часу, який повинен бути рівень освітлення.

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 18 жовтня 2024 року