Навігація

 1. ➡️ Де знадобляться ліхтарі для дому
 2. ➡️ Які бувають ліхтарі для дому
 3. ➡️ Посібник із вибору ліхтаря для дому

 

Домашні ліхтарі — це універсальні та необхідні пристрої, які обов'язково мають бути присутніми в кожному будинку. Ліхтарі для дому можуть бути різних типів, форм, розмірів і дизайну. У цій статті розповімо про найпотрібніші види домашніх ліхтарів, які стануть у пригоді в будь-якому випадку і ніколи не будуть зайвими. Тому якщо не знаєте, що подарувати знайомому чи другу — сміливо можете купити ліхтар. Це стане для нього найкращим подарунком.

Де знадобляться ліхтарі для дому

Домашні ліхтарі можуть стати в пригоді скрізь, де необхідно освітити місце, наприклад:

 • у дворі, якщо необхідно освітити дорогу;
 • у гаражі, коли потрібно знайти інструмент;
 • у підвалі, в якому немає стаціонарного освітлення;
 • у кімнаті, за відсутності світла або в темному кутку;
 • на вулиці в темний час під час прогулянки із собакою або тренування.

Це далеко не всі варіанти, коли може стати в пригоді домашній ліхтар. Тому дуже зручно мати кілька різних видів, серед яких один тримати завжди при собі в кишені або сумці.

Які бувають ліхтарі для дому

Щоб легше було зробити вибір, потрібно заздалегідь дізнатися про ліхтарі, які стануть у пригоді в будь-якій ситуації.

Серед них:

 1. Ручний ліхтарик — зручний у використанні варіант. Виробники дбають про те, щоб його можна було легко тримати в руці. Такі ліхтарики представлені різноманітними за формою, яскравістю і додатковими функціями варіантами. Вони можуть бути оснащені петлею для зап'ястя, тому ідеально освітлять дорогу, особливо якщо у вас зайнята друга рука. Прекрасним варіантом буде ліхтар ручний Fenix LD15R - компактний, але дуже яскравий ліхтар, який має потужність 500 люменів. Його можна носити з собою в сумці або покласти в машину, щоб він завжди був під рукою. Оцінять його і любителі риболовлі: він здатний працювати під водою.
 2. Налобний ліхтар. Призначений для носіння на голові, тому має спеціальне щільне кріплення, яке можна трохи розтягнути. Його зручно використовувати в тих випадках, коли у вас зайняті руки. Можна виділити дуже зручний варіант — налобний ліхтар Skif Outdoor Light Wrap зі стрічкою ближнього світла. Це універсальна компактна модель ліхтарика, який буде безперервно працювати протягом 8 годин завдяки місткості акумулятора 1200 мАг.
 3. Багатофункціональний універсальний ліхтар. Хорошим варіантом такого типу можна вважати Ліхтар багатофункціональний Fenix CL28R з функцією Powerbank. Цей ліхтар лампа стане в пригоді за відсутності світла для освітлення житла. У його корпусі є вихідний порт USB-A, завдяки чому у вас буде можливість зарядити планшет або телефон.
 4. Кемпінговий ліхтар. Призначений для розсіяного освітлення великого простору. Їх добре використовувати для освітлення двору або альтанки. Кемпінговий ліхтар Fenix CL26R зелений має 8 режимів світіння і вбудовані світлодіоди, завдяки чому можна використовувати ліхтар з червоним світлом.
 5. Ліхтарик брелок. Наймініатюрніший вид ліхтариків, який зручно повісити на ключі, і більше не доведеться шукати вночі, чим освітити замкову щілину. Справжнім хітом став ліхтар ручний Fenix WF05E, який має вигляд ручки й управляється без допомоги кнопки.

Крім того, для стаціонарного освітлення двору можна використовувати ліхтарі-дошки або встановити спеціальну підставку-гачок для підвісного ліхтаря.

Посібник із вибору ліхтаря для дому

Під час вибору домашнього ліхтаря насамперед необхідно оцінити, для яких цілей його використовуватимуть.

Щоб вибрати потрібний ліхтарик, варто звернути увагу на такі параметри:

 • Матеріал корпусу. Найчастіше виробники використовують високоякісний пластик, тактичні моделі можуть бути виготовлені з алюмінію. Наприклад, ліхтар ручний Fenix E02R бронзовий виготовлений з авіаційного алюмінію, що говорить про його високу якість.
 • Потужність. Показник дальності світіння, який показують люмени (лм). Однак варто розуміти, потужні моделі будуть споживати більше енергії, тому якщо вам не потрібен дуже яскраве світло і ви збираєтеся використовувати ліхтар не часто, можна зупинитися на пристроях із середніми параметрами потужності. Прекрасним рішенням буде придбати Ліхтар Olight Olantern Mini Grey, який працюватиме на міні-режимі протягом 80 годин.  
 • Джерело світла. Ідеальним варіантом можна назвати світлодіодний ліхтар. Ви отримаєте пристрій з яскравим світлом, який буде економно витрачати енергію. Популярна модель у покупців магазину Fonariki - Кемпінговий ліхтар Skif Outdoor Light Drop Ultra. Це гідна багатофункціональна універсальна модель за доступною ціною.
 • Режим світіння. Крім основних двох режимів сучасні ліхтарі можуть бути оснащені додатковими функціями. Рекомендується купити Кемпінговий ліхтар Skif Outdoor Desert Fox з 8 вбудованими режимами світіння. Таким чином можна використовувати в темному місці максимальний режим, а під час відпочинку — економний. На ньому просто відрегулювати необхідну яскравість ліхтаря.
 • Живлення. У сучасних ліхтарях для живлення використовують батарейки й акумулятори. Якщо планується часте використання ліхтаря, то варто придбати пристрій з місткістю батареї 1000-2000 мАг. Наприклад, ліхтар Olight Haloop бежевий зможе безперебійно світити понад 12 годин.
 • Спосіб підзарядки. Сучасні ліхтарики можуть мати різні способи підзарядки. Швидше заряджаються ліхтарі від електромережі та за допомогою кабелю USB, повільніше від автомобільного прикурювача. Також є пристрої, які можна заряджати від сонячної енергії.

Варто відразу вивчити конструкцію ліхтарика. Якщо є необхідність знайти пристрій, щоб носити його в руці, вибирайте ті моделі, які мають петлю для носіння. Підвісні моделі оснащені спеціальним гачком або карабіном.