Навігація
- ➡️ Розмір намету та внутрішній поділ простору
- ➡️ Особливості конструкції намету
- ➡️ Вага намету
- ➡️ Матеріали дуг
- ➡️ Сезонність
- ➡️ Матеріал тенту
Ночівка в наметі на природі відкриває різні можливості. Наприклад, розмістившись неподалік водоймища можна освоїти нічну рибалку на хижака або ранкову, ще до зорі. Встановивши намет у горах можна зустрічати світанки та заходи сонця, збирати ягоди, гриби, насолоджуватися видами природи і не поспішати спускатися в селище. Підбір намету – це важлива складова підготовки до походу чи риболовлі. Від конкретної моделі залежить вибір місця для намету, зручність для людей різного зростання всередині, габарити, наскільки легко її буде нести. Ще не всі намети однаково розраховані на певні погодні умови. Тому варто розібратися, як вибрати намет для походів до лісу чи риболовлі, щоб не розчаруватися згодом.
Розмір намету та внутрішній поділ простору
Намети для походів, кемпінгу, полювання та риболовлі бувають одномісні, двомісні, а також на 3, 4, 5 і більше осіб. Одномісні, двомісні та тримісні намети зазвичай мають єдину “кімнату” всередині, де розкладається туристичний килимок або туристичний килимок або спальний мішок кожного користувача. Версії на 4-5 осіб можуть бути як єдиними, так і з поділом усередині на кілька відсіків. Буває навіть “кухня” посередині між відсіками. Це зручно, якщо подорожує декілька сімей – ndash; у кожної буде своя “кімната” та загальна зона для прийняття їжі. Намет з перегородками всередині стане в нагоді, якщо в компанії є чоловіки і жінки, які не є родичами між собою – одні займають праву сторону, а інші – ; ліву.
Особливості конструкції намету
При виборі намету для походів або риболовлі слід добре подумати, якій формі віддати перевагу. Існують такі конструкції намету на кшталт:
- Намет – формою нагадує будиночок або трикутник. Може бути чотиригранною, шестигранною та восьмигранною. Усі вертикальні стійки зводяться разом у верхній точці. Зазвичай має високу конструкцію, що дозволяє людям усередині стояти на повний зріст. У такому наметі чудово дихається навіть у дощову погоду за зачиненими вікнами. Високі стелі зручні для встановлення всередині столу, розкладачки для кемпінгу. Зазвичай кілька стін можна повністю підняти, забезпечивши хороше продування. Якщо рельєф і щільність берегової лінії дозволяють, такий намет можна встановити біля самої води і рибалити прямо з неї, наприклад, на донну вудку з гумовим амортизатором. Але у намету типу намет висока парусність. За сильного вітру її може буквально знести.
- Напівсфера – зазвичай має дві довгі арочні дуги, з'єднані хрестом між собою. Під ними утворюється купол. Це найаеродинамічніша конструкція, що витримує сильний вітер. Саме такі туристичні намети частіше туристичні намети всього використовують для встановлення на гірських рівнинах, де переважає поривчастий вітер. Головний недолік такої конструкції – ndash; невелика висота. Найчастіше вона становить близько 110-130 см. Перебувати всередині можна тільки сидячи або лежачи. Якщо ви захочете розім'ятися, доведеться вийти.
- Напівбочка – тунельна конструкція збирається з дуг, які встановлюються паралельно один одному на певній відстані. Або “кімната” може бути з перехресних аркових дуг, а загальна зона – ; із встановлених поруч паралельних арок. Також має гарну аеродинаміку, що дозволяє створювати намети різної місткості. Але проблема з півсферами у них спільна – ndash; мала висота всередині.
- Тонель зі скосом – конструкція збирається з арочних лозин різного діаметра. На вході діаметр більший, що дає збільшену висоту – можна входити в намет на повне зростання. У міру віддалення від входу діаметр арок зменшується, тому висота стелі знижується. Але в дальній частині намету розташовуються лише ноги під час сну та рюкзаки, тому такі особливості конструкції не заважають. Туристи називають цей тип наметів “гробиками” через зовнішню схожість форми. У неї аеродинаміка гірша, ніж у півсфер, зате краще, ніж у наметів.
Якщо перед вами стоїть вибір намету для походу високо в гори, розгляньте моделі з кілочками і розпірками. З їхньою допомогою вдасться надійно закріпити каркас, щоб сильний вітер його не зніс. Якщо таке станеться в бурю та ще й уночі, такий похід ви запам'ятаєте на все життя. Чим більше кілочків, тим надійніше вдасться закріпити ваш намет. Деякі виробники пропонують для двомісних наметів до 17 кілочків.
Вага намету
Якщо чекає далекий похід, то всю поклажу доводиться нести на плечах. Тут кожний кілограм на рахунку. У такій ситуації легкі туристичні намети у пріоритеті. Їхня вага буває 1-7,-2,1 кг. З таким спорядженням ви зможете довго йти гірськими стежками, лісовими доріжками, перебиратися через гірські струмки по камінню. Але зменшена вага – запорука використання тонших і легких матеріалів, що може зашкодити міцності. Тому при плануванні ночівлі на гірській карпатській рівнині варто враховувати силу вітру та вибирати намети підвищеної міцності, які важитимуть 2,5-4 кг.
Якщо риболовля буде недалеко від місця висадки з транспорту, то в пріоритеті комфорт. Можна вибрати намет із металевих дуг з додатковим численним оснащенням. І нехай такий намет важитиме 13 кг, зате нести цей вантаж доведеться недовго і на відпочинку вам буде зручно.
Матеріали дуг
Планки, з яких збирається каркас намету, виготовляють з алюмінію або фібергласу. Під останнім матеріалом мається на увазі скловолокно. Воно легке, має виражені амортизуючі властивості, але його все ж таки можна зламати. Алюміній трохи важчий, зате міцніший. Але при сильному механічному навантаженні алюмінієві стійки гнуться. Хоча в екстреній ситуації їх можна вигнути назад. Несучу здатність буде втрачено, проте вдасться зберегти форму намету до кінця походу.
Вибираючи намет, крім матеріалу, варто звертати увагу на діаметр трубок. Чим він більший, ніж міцніша конструкція. Наприклад, намет з каркасом 8,5 мм витримає краще вітровий вплив, ніж 6,5 мм.
Сезонність
У характеристиках до наметів виробник вказує, на який сезон вона розрахована. Бувають лише літні намети. У них менш жарко, проте навесні та восени можна замерзнути. Є версії на три сезони, які можна експлуатувати до 6-7 місяців на рік. Окремо випускаються зимові намети, проте в іншу пору року вони надто теплі.
Матеріал тенту
Накидка, що встановлюється на каркас, може бути з: вистилу, поліпропілену, тенту, поліаміду, нейлону. Це все вітронепроникні матеріали. Рівень міцності визначається щільністю, що вимірюється в г/м². Наприклад, недорогий варіант – 75 г/м². Більш міцний – 85-95 г/м². Версії 200-300 г/м² витримують більш потужні вітрові навантаження, удари чи проколи гілок.
Деякі виробники зверху на тент наносять поліуретан або інші види гуми для захисту від вологи. Тут варто поцікавитись рівнем водонепроникності. Показник 3000 мм підходить для нетривалого літнього походу. Стоянка наметовим табором навесні або восени вимагатиме водозахисту 4000-6000 мм. Існують намети одношарові, двошарові та навіть тришарові. Це робить намет теплішим в осінній період і краще захищає від спеки в спеку, оскільки між шарами знаходиться повітря, що відіграє роль додаткового бар'єру при теплообміні.
Важливо звертати увагу при виборі намету на наявність дна. Якщо його немає, доведеться придбати додатковий відрізок поліетилену. Коли дно є, це полегшує встановлення намету. Дно має бути ще щільнішим і водонепроникнішим, ніж стінки.
Варто знати! Покриття з вогнезахисним просоченням не дасть випадково пошкодити ваш намет, якщо вітер пожене іскри від вогнища прямо на нього.
Колір намету – це не найголовніший параметр при виборі. Але зазначимо, що темні забарвлення менш маркі у лісі. Натомість вони сильніше нагріваються на сонці. Світлі тенти добре відбивають сонячне проміння, але швидко брудняться, коли краплі дощу рикошетом відлітають від ґрунту.
Додаткові особливості
Вибираючи намет для риболовлі або походів, варто звертати увагу на додаткове обладнання, від чого залежить як зручність використання, так і ціна:
- Вікна – забезпечують надходження світла всередину, допомагаючи заощаджувати заряд акумуляторів. Створюють надходження свіжого повітря.
- Москітні сітки – захищають від комах, дозволяючи залишати вікна відчиненими. Сітка на двері добре пропускає світло, усередині намету легше дихати.
- Повітряний клапан – сприяє видаленню зайвого тепла та відпрацьованого повітря, що накопичуються під куполом.
- Простір для зберігання речей – може бути ліворуч і праворуч від входу. Дозволяє розмістити рюкзаки, дрова, взуття, воду у частково закритому місці, не витрачаючи корисний внутрішній простір.
- Гачок – зручний для підвішування світильника у темний час.
- Козирок – у спеку захищає від сонця, а в дощ дозволяє залишити вхід відкритим для надходження повітря (краплі не залітають через сітку всередину). Під навісом можна їсти, відпочивати і навіть рибалити.
- Кишеньки – розміщуються на стінах. Зручні для розкладання дріб'язку (рушники, телефону із зарядним тощо).
- Ремкомплект – допоможе закласти діру від проколу гілкою прямо в поході, уникнувши затікання води в дощ.
Ось основні поради, що допомагають правильно вибрати намет для походу або риболовлі. А великий асортимент наметів усіх типів від одномісних до п'ятимісних представлений у нашому інтернет-магазині Ліхтарики.