Зміст

  1. ➡️ На що орієнтуватися при виобрі намету?
  2. ➡️ Чи тепло в наметі?

 

Дивлячись на зимових рибалок у наметах, здається, що відрізняються лише розміри та кольори наметів. Але це не так. Неправильний вибір укриття фіш-мисливця від опадів та морозного вітру перетворить відпочинок на сумнівне задоволення і загрожуватиме здоров'ю рибалки. Намет – одне з головних споряджень при зимовій рибалці.

Орієнтація на ціну чи розмір намету

Вибирати намет для лову взимку виходячи з вартості – програшний варіант. Найдешевші моделі – намети автомат. Єдина їхня перевага в мобільності, їх легко пересувати по льоду, а установка займає 5 секунд. Але стійкість такої конструкції мінімальна, і сильний подих вітру забере її або порушить цілісність.

Перш ніж зробити купівлю намету, потрібно відповісти собі на кілька запитань.

  1. Яка величина намету влаштує? Виходячи з діаметра, конструкції бувають одно-, дво- та тримісні.
  2. Який матеріал краще вибрати? Головна умова – намет повинен дихати, інакше поверхні утворюється зледеніння. Але при цьому матеріал слід вибирати з водовідштовхувальними властивостями, що не продувається вітром.
  3. Наскільки швидко встановлюється намет? Монтаж укриття при зимовій рибалці залежить від вправності користувача. Але чим швидше монтується та демонтується намет, тим краще, адже рибалки пересуваються льодом.
  4. Заощадити чи вибрати металевий каркас? За надійність намету відповідають дуги з металу чи композитних матеріалів. Затятим рибалкам, які часто відпочивають з вудкою взимку, краще витратитися більше і вибрати варіант із металом. Тим же, хто «прохолодний» до такого проведення часу і вибирається на лід раз на сезон, підійдуть моделі дешевше.

Особливу увагу варто привернути до себе кріплення, від нього залежить стійкість конструкції. Сучасні моделі наметів оснащені розтяжками як кріплення до дуг каркасу.

Чи тепло в наметі?

Рибальські намети призначені для захисту рибалки від атмосферних опадів узимку. Для зігрівання всередині, особливо при ночівлі на льоду, рибалки використовують примуси, сухий спирт, газові пальники або міні-плитки та прості свічки. Тому важливо, щоб у конструкції було враховано вентиляцію у вигляді кватирок або віконець. Який варіант обігріву кращий, вибирає людина сама.

Плюси наметів у тому, що:

  • рибалити у теплі зручніше;
  • навіть сильна хуртовина не заважає рибалці;
  • конфіденційність: який у рибалки улов не видно іншим рибалкам.

Серед мінусів можна відзначити:

  • меншу мобільність рибалки, ніж без намету;
  • невеликий огляд, складно стежити за успіхами у лові конкурентів;
  • додатковий вантаж у спорядженні.

Але ці мінуси непорівнянні зі зручностями, які відчуває рибалок при зимовому риболовлі з наметом.

Багато моделей наметів може дезорієнтувати при виборі, і навіть перелічені критерії підбору не допоможуть. Справа в тому, що продукція продається від різних виробників. Не помилитись допоможе порівняння товарів різних брендів, детально ознайомитись з яким можна на сайті Fonariki.