Навігація

 1. ➡️ З чого необхідно починати?
 2. ➡️ Основи техніки стрільби з гвинтівки
 3. ➡️ Стрільба з пневматичної гвинтівки сидячи
 4. ➡️ Стрільба з пневматичної гвинтівки стоячи
 5. ➡️ Стрільба з пневматичної гвинтівки лежачи
 6. ➡️ Стрільба з пневматичної гвинтівки з коліна
 7. ➡️ Як досягти високої точності та що на неї впливає?

 

Пневматичні гвинтівки - це ідеальний вибір для кожного, хто хоче навчитися добре стріляти. І якщо порівнювати з вогнепальною зброєю, то стрільба з пневматики має меншу віддачу, тому мінімізується травматизм під час навчання.

Крім цього, можна відразу навчитися уникати помилок, яких припускаються новачки. І деякі помилки, якби це була б вогнепальна зброя, могли б занадто погано закінчитися. Розглянемо детальніше як правильно стріляти з пневматики та інші тонкощі.

З чого необхідно починати?

Перш ніж навчитися правильно стріляти з воздушки, необхідно придбати ту саму пневматичну гвинтівку. Відразу потрібно розуміти, що для першої гвинтівки цілком достатньо звичайної моделі - не потрібна надпотужна і дорога зброя. Цілком достатньо СВД, Мосіна, або іншу модель низької потужності.

Коли з гвинтівкою визначилися, потрібно вибрати кулі та мішені, призначені для тренувань. Знайдіть місце, де дозволена стрільба з пневматичної зброї. Для навчальних стрільб цілком достатнім варіантом стане ліс за містом, горище, підвал будинку, тренувальний тир. Тобто, має бути територія без зайвих людей.

Перевірка тригера

Техніка стрільби з гвинтівки передбачає, що спусковий гачок має бути передбачуваним і чітким. Повинна бути відсутня будь-яка повзучість. Він не має бути занадто легким, або занадто важким. В іншому разі потрібно буде відсувати перехрестя від цілі під час підняття його до точки перелому. Постріл має відбуватися вже під час контакту тригера з подушечкою пальця.

Перевірте кріплення

Важливо, щоб у стрільця була можливість правильно прицілюватися. Необхідно, щоб воздушка з оптикою була правильно налаштована. Це особливо важливо, якщо велика дальність стрільби з пневматичної гвинтівки. Для цього необхідно:

 • Застосовувати тільки кріплення високої якості. Важливо переконатися в тому, що кільця точного діаметра, мають відповідні трубки прицілу і правильну висоту для зручного вирівнювання.
 • Коректна відстань між оком і задньою лінзою. Потрібно правильно прикріпити приціл, вільно затягнути гвинти і перевірити, чи необхідно його переміщати вперед або назад для кращого огляду.
 • Перш ніж ви будете затягувати гвинти, потрібно переконатися в правильному положенні вертикального перехрестя. Це буде особливо важливо, щоб траєкторія польоту кулі була аналогічною, як положення сітки.
 • Телескопічний приціл має перебувати виключно на правильній відстані від ока, а сітка має бути у вертикальному положенні.

Якщо все буде правильно налаштовано, тоді нічого не завадить вам стріляти влучно, якщо будете дотримуватися правильної техніки.

воздушки з оптикою

Основи техніки стрільби з гвинтівки

Загалом, техніка стрільби з пневматики досить проста і складається з класичних 3 етапів:

 1. приймається необхідне положення для стрільби;
 2. безпосереднє прицілювання;
 3. спуск курка.

Основна відмінність, якщо порівнювати з тим же пістолетом, то в пневматичній гвинтівці приклад повинен упиратися в плече. Стандартно це праве плече. І тримається двома руками перед стрільбою.

Перш ніж почати безпосередню стрільбу самостійно, не зайвим буде поспостерігати і вивчити дії більш досвідчених стрільців, проаналізувати послідовність рухів. З метою безпеки, щоб унеможливити ймовірність випадкового пострілу, необхідно під час прицілювання тримати руку на рукоятці.

Курок повинен спускатися плавно і спокійно, не повинно бути ніякого поспіху. Стрілець має бути сконцентрований. Професіонали рекомендують перед безпосереднім пострілом затримувати дихання.

Стрільба з пневматичної гвинтівки сидячи

Хоча багато хто вважає, що сидячи стріляти досить незручно, але це цілком зручна статична позиція, що гарантує розслабленість м'язів. Але важливо подбати про те, щоб стрілку було зручно. Зброю необхідно взяти праворуч у районі тригера таким чином, щоб зліва були чотири пальці, а праворуч великий палець охоплював пневматику.

Ліва рука утримує гвинтівку в районі дула, але не пальцями, а саме на долоні. Тулуб має бути розташований трохи лівіше від пневматики. Лікоть правої руки має перебувати на рівні тіла, а лікоть і плече зліва виноситися трохи вперед.

Приклад має впиратися в плече правої руки, завдяки чому у стрільця з'явиться можливість під час прицілювання притулитися до нього. Для прицілювання з гвинтівки сидячи, потрібно визначити провідне око.

Тобто під час прицілювання його провідне око має дивитися крізь отвір прицільної планки на верхню частину мушки. І вона має перебувати в центральній частині прорізу. Після цього приціл буде наводитися на нижній край центру мішені. Прицілювання в його середину - це неправильно. Процес пострілу повинен відбуватися в момент між серцебиттям, потрібно затримати дихання і плавно спустити курок.

Стрільба з пневматичної гвинтівки стоячи

Стоячи стріляють більш досвідчені стрільці. Для цього необхідно притиснути приклад до правого плеча, поклавши долоню лівої руки, яка має надійно спиратися на торс. Стійка обов'язково має бути стійкою, жорсткою і збалансованою.

стрільба з гвинтівки лежачи

Стрільба з пневматичної гвинтівки лежачи

Найзручнішим є лежаче положення, якщо стрільба здійснюватиметься по нерухомих мішенях. Але для рухомих цілей вона може викликати деякі труднощі, наприклад, складність у швидкій зміні прицілу.

При високій траві або під час стрільби в кущах можливе обмеження огляду, тому важливо враховувати територію і поверхню, де перебуває стрілець. Щоб прийняти правильне положення для стрільби, необхідно: лягти на живіт з упором на лікті і винести вперед гвинтівку. Права нога має бути трохи зігнута в коліні. Носок лівої ноги має впиратися в поверхню, а сама вона має бути вирівняна.

Потрібно стежити за величиною кута - від 15 до 30 градусів між лінією прицілювання і тулубом стрільця. Якщо зменшити кут нижче за норму, буде занадто висока напруга на м'язи руки. А якщо збільшення ускладнюватиме прицілювання, а також впливатиме на точність.

Під час стрільби лежачи досить часто використовуються сошки, які дають можливість надійно фіксувати зброю з можливістю регулювання висоти. Не потрібно буде використовувати підручні засоби для фіксації гвинтівки.

Стрільба з пневматичної гвинтівки з коліна

Застосовується таке положення для стрільби відносно рідко. Але для досягнення якісного результату при стрільбі з такого положення, потрібно тривалий час привчати свій організм ігнорувати біль.

Можливий дисбаланс і спам у коліні, тому і влучання в мішень ускладнюється. Якщо стрілець перебуває на правому коліні, тоді вся вага має переходити на ліве, куди впиратиметься ліва рука. Сама пневматична зброя буде впиратися в праве плече. Постріл здійснюється правою рукою.

Як досягти високої точності і що на неї впливає?

На змагання зі спортивної стрільби стрільці мають бути максимально точними та стійкими. Для досягнення цього використовуються спеціальні техніки розслаблення. Це потрібно для того, щоб знизити силу серцебиття до половини нормального значення. Завдяки цьому простіше стає робити постріл між ударами серця.  

Якщо дотримуватися всіх цих правил і рекомендацій, ви можете бути впевненими в тому, що ваша стрільба з пневматичної гвинтівки значно покращиться. Разом з цим потрібно пам'ятати, що набір для чищення гвинтівки - це перший помічник для досягнення високої точності. Погано обслужена зброя просто не здатна рівно стріляти.