Зміст

  1. ➡️ Універсальна або вузька спрямованість
  2. ➡️ На які характеристики звертати увагу

 

Кишенькові ліхтарики є в кожному будинку, або майже в кожному. Це прості у користуванні джерела світла, знайомі всім. Вибираються зазвичай інтуїтивно, критерії у всіх різні: зазвичай це ціна та дизайн. Але чому одні ліхтарики служать довго, інші швидко виходять з ладу?

Звинувачують виробника, продавця, а справа в неправильно підібраному пристрої. Як не помилитися та придбати якісний ліхтарик для повсякденного користування, розберемо докладніше.

Універсальна або вузька спрямованість

Дизайн конструкції ручного ліхтарика впливає лише на зручність використання та зовнішню привабливість освітлювального приладу. Орієнтуватися слід на типи ліхтарів. Виробники враховують рід діяльності покупця та пропонують моделі вузької спеціалізації:

· Універсальні - відрізняються невеликим розміром, поміщаються в кишеню, використовуються для освітлення дороги в темний час доби;

· Туристичні ліхтарі - більш габаритні, енергоємні, регулюється яскравість, мають різні налаштування;

· Ліхтарики для риболовлі – мають кілька режимів роботи, можна фокусувати промінь світла;

· Потужні ручні світильники – оснащені зручною ручкою для носіння, освітлюють великі площі.

За типом конструкції першість у затребуваності належить універсальним ручним ліхтарикам, але багато користувачів все частіше вибирають компактні брелоки. Вони висвітлюють лише найближчі ділянки перед людиною. Прикріпити їх можна до ключів, то ліхтарик завжди буде під рукою. Для людей, які щось роблять на вулиці у темну пору доби, актуальні налобні пристрої. Вони легкі, кріпляться на голові текстильними стрічками.

На які характеристики звертати увагу

Мета використання та габарити – неосновні критерії вибору ручного ліхтарика. Придивитися варто до наступних характеристик.

  • Тип живлення. Найчастіше у сучасних ліхтариках застосовуються світлодіодні лампи. Вони невеликі, мають високий показник яскравості, але споживають мало енергії.
  • Кількість світлодіодів. Від кількості діодів у конструкції залежить яскравість світлового потоку ліхтаря. Багато діодів відповідає за надійність приладу. Багато моделей продовжують працювати, якщо частина елементів виходить з ладу.
  • Дальність висвітлення. Порівнювати цей показник можна лише на моделях однієї марки, різні виробники встановлюють свої параметри пристроям.
  • Надійність корпусу. Ліхтарики з пластиковим корпусом легкі, недорогі, на відміну від аналогів із алюмінієвих сплавів. Але звертати увагу варто на наявність гумових ущільнювачів на різьбленні та насічок на корпусі. Ці елементи убережуть пристрій від вологи та вислизання з мокрих рук.

Чи можна зарядити ліхтарик від електромережі або працює на батарейках? Скільки режимів роботи і які ще опції приховують такі портативні пристрої? Усі секрети вибору та функціональності ліхтариків розкриваються на сайте Fonariki.com.ua