Зміст

  1. ➡️ Які ножі беруть в похід
  2. ➡️ Як зробити правильний вибір
  3. ➡️ Якість сталі
  4. ➡️ Клинок
  5. ➡️ Заточка
  6. ➡️ Матеріал рукоятки

 

У всіх списках спорядження туриста є такий пункт, як ніж. Однак вибрати правильний ніж можуть не всі досвідчені туристи. Правильно підібраний ніж може допомогти вам у вирішенні низки завдань – приготування їжі, заготівля дров, розрізання мотузки.

Які ножі беруть у похід

Туристи віддають перевагу ножам, які будуть максимально універсальними та підходять для виконання широкого ряду завдань. Найчастіше це такі види.

  •     Складні туристичні ножі. Вони призначені для щоденного використання, але користуються популярністю у туристів. На жаль, вони не підходять для риболовлі чи полювання.
  •     Ножі із фіксованим лезом. Ці ножі прослужать довше, ніж складані, тому що у них немає частин, що рухаються, які швидко зношуються. Вони підходять для складних завдань та робіт із міцними матеріалами.
  •     Мультитул. Це максимально універсальний інструмент, який містить більше десятка пристосувань для виконання завдань різного роду. У ньому може бути ніж, ножиці, штопор, викрутка, відкривачка та багато іншого.

Як зробити правильний вибір

Вибираючи туристичний ніж, важливо звертати увагу на такі критерії:

  •     якість сталі;
  •     клинок;
  •     заточування;
  •     матеріал рукоятки.

Всі ці характеристики можна дізнатися у консультанта магазину, який Ви вирішите відвідати.

Якість стали

Для тривалої служби ножа та збереження заточування важливо, щоб клинок був виконаний з гарної та твердої сталі. Вона може бути вуглецева або нержавіюча. Перший варіант забезпечить більш тривале збереження гостроти ножа, але він потребує ретельного догляду: якісного чищення та обов'язкової сухості при зберіганні.

Клинок

При огляді клинка важливо дивитися на його «профіль» - на вигляд він повинен бути якомога ріжчим. Також варто звертати увагу на довжину леза: вона не повинна бути меншою за 11 см, але й не більше 15 см.

Заточення

Якщо туристичний ніж буде використовуватися для загальних завдань, варто віддати перевагу гладкому заточуванню. Це класичне та максимально практичне заточення.

Для різання мотузок, дерева, ременів підійде серрейторне лезо. Воно, безперечно, має чудовий вигляд, але різати продукти їм максимально незручно.

Матеріал рукоятки

Найчастіше рукоятки виготовляють із матеріалів, які можна піддавати впливу сонячних променів та води. Крім того, вони не ковзають у руці. До них відноситься нейлон та пластик. Це бюджетні матеріали, але у своїй функціональності вони нічим не поступаються дорожчим матеріалам – сталі, скловолокну та титану.