Навігація

  1. ➡️ Вогнепальна зброя
  2. ➡️ Холодна зброя
  3. ➡️ Ковальська зброя
  4. ➡️ Висновок

 

Зброя супроводжує людство ще з давніх часів. З її допомогою полюють, воюють, розважаються. Але важливо розуміти, що зброя - це лише узагальнена назва для всіх пристроїв, засобів і предметів, основне призначення яких - знешкодження або вбивство. Також є види зброї, які призначаються для виведення з ладу техніки або руйнування споруд. Розглянемо максимально докладний список зброї.

Вогнепальна зброя

Вогнепальна зброя - це найпоширеніша категорія зброї, яка є однією з найбільш убивчих та ефективних під час використання. Представлено вогнепальну зброю різними різновидами, які призначаються для різних цілей.

Пістолет

Пістолет - це неавтоматична або автоматична ручна короткоствольна короткоствольна пневматична, газова або вогнепальна зброя. Конструкційні особливості та можливості пістолетів призначаються для ураження цілей на дальність від 25 до 50 метрів.

Якщо попередники сучасних пістолетів були гладкими й однозарядними, то сучасний пістолет здебільшого має нарізну форму дула, самозарядний механізм і має багатозарядність. Не всі пістолети призначені для нанесення великої шкоди. Наприклад, стартовий пістолет - це модифікація зброї, яка стріляє охолощеними кулями з метою самооборони.

вогнепальна зброя

Пістолет-кулемет (ПП)

Пістолет-кулемет - це відносно компактна за розмірами ручна автоматична стрілецька зброя, за допомогою якої можна вести безперервну стрільбу. Для ведення вогню використовуються пістолетні патрони. На відміну від пістолета, підходить для ефективної стрільби на відстані 200 метрів і більше. Компактні розміри роблять експлуатацію комфортнішою.

Автомат

Автомат (штурмова гвинтівка) - це різновид зброї, який, як видно з назви, ідеально підходить для штурмових дій. Як пістолет або пістолет-кулемет, являє собою вогнепальну зброю, основна мета якої - ураження живої сили. Має високу щільність вогню, що забезпечує високу ефективність, якщо порівнювати з іншими видами озброєння.

Автоматична гвинтівка

Автоматична гвинтівка - вид вогнепальної індивідуальної стрілецької зброї, який створений під проміжний або гвинтівковий боєприпас. Є можливість стрільби чергами і одиночними пострілами. Може використовуватися снайперами і мисливцями.

Чудово підходить для відступу і захисту під час ведення бойових дій. Володіє відносно високою скорострільністю і втратою. Є пневматичні гвинтівки, які можна використовувати для навчання стрільби або для полювання на невеликих тварин.

Гвинтівка

Гвинтівка - це різновид зброї для бойових завдань і полювання. Конструктивно вона призначається для утримання і управління при стрільбі двома руками. Приклад впирається на плече. Забезпечує високу точність стрільби. Нарізна зброя, яка для стрільби застосовує кулі. Наприклад, американський М16 - це гвинтівка, а М4 - це автоматичний карабін. При цьому М16 має коротший ствол, якщо порівнювати з СКС. Усе це умовна класифікація зброї.

Мушкет

Мушкет - це вид старовинної ручної вогнепальної зброї. Гладкоствольна зброя з можливістю стрільби великим калібром. Необхідно зазначити, що в конструкції ще був передбачений гніт. У наш час технологія втратила свою актуальність. Використовувалася з метою ураження живої сили. Була можливість стрільби з калібру до 23 мм, а максимальна дальність - до 250 метрів.

Рушниця

Рушниця - це довгоствольна вогнепальна зброя, основне призначення якої полягає в утриманні та управлінні під час стрільби двома руками. Упор виконаний на плече. Може бути гладкоствольною або комбінованою;

Можлива стрільба кулею або дробом. Ще до початку 20 століття рушниця у своєму широкому розумінні означала абсолютно будь-яку довгоствольну ручну зброю, зокрема автоматичну і нарізну. У давні часи рушниця і зброя - були синонімами.

Кулемет

Кулемет - це індивідуальна або групова стрілецька автоматична зброя, що призначається для масованого ураження різних надводних, наземних і повітряних цілей. Стрільба відбувається в автоматичному режимі, чому сприяє використання енергії порохових газів, що відходять, а в деяких випадках - через використання енергії віддачі ствола.

Якщо порівнювати з іншими видами стрілецької зброї певного калібру, то відрізняється більшою дальністю стрільби і тривалістю - від 500 до 1200 пострілів за 60 секунд. Цьому сприяє масивний і довгий ствол, а також більш ємний живильний пристрій.

Гранатомет

Це вогнепальна зброя переносного типу, яку застосовують з метою ураження споруд, техніки та живої сили противника. Цього вдається досягати шляхом пострілу боєприпасу, який суттєво перевершує калібром патрон стрілецької зброї. Боєприпас, який встановлюється в гранатометі, називається гранатою.

І це далеко не всі види вогнепальної зброї, які доступні. Є велика кількість підкатегорій кожного різновиду.

холодна зброя

Холодна зброя

Холодна зброя - це різні ножі, кастети, нунчаки та інша зброя. Зазвичай до неї відносять саме ножі, які спрямовані на ураження живої сили під час безпосередньої сутички. Необхідно зазначити, що вся холодна зброя в Україні заборонена. Її можна купувати і використовувати тільки за наявності відповідного дозволу.

Кинджал

Кинджал - різновид холодної зброї, яка має короткий вигнутий або прямий клинок. Зазвичай довжина становить до 40 сантиметрів. На відміну від тактичного ножа, який не належить зазвичай до холодної зброї, носиться на шиї або поясі.

Незважаючи на те, що володіє прекрасними проникаючими властивостями, використовується з метою рубаюче-ріжучих дій. Через невелику вагу клинка і зміщену рукоятку центру тяжіння, як рубаюча зброя буде максимально малоефективною.

Тесак

Тесак - різновид рубаючо-колючої холодної зброї, яка має максимально великі розміри. Залежно від модифікації, тесак може бути прямим і викривленим, з одним лезом або двосічним. Максимальна довжина тесака варіюється в межах від 64 до 72 сантиметрів, а ширина - від 4 до 5 сантиметрів. Зазвичай має ефес. Рукоятка має дужку і хрестовину.

Мачете

Мачете - це холодна зброя, яка має довжину понад 50 сантиметрів. Зазвичай має досить маленьку товщину металу - до 3 мм, а сам ніж досить широкий. Клинок має одностороннє заточування з опуклим лезом, у деяких випадках загнуте до вістря лезо. Належить до холодної зброї, але здебільшого використовується як сільськогосподарське знаряддя, як знаряддя для збирання бананів, цукрової тростини тощо.

Катана

Катана - це довгий меч, який прийшов до нас із Японії. За чинними стандартами володіє великою дворучною шаблею з клієнтом понад 60 сантиметрів. Але за допомогою цього слова можна позначати абсолютно будь-який меч. За формою клинка катана нагадує шашку, але рукоятка довга і пряма, завдяки чому можна використовувати дворучний хват. За рахунок невеликого вигину клинка і гострого кінця є можливість наносити колючі удари.

Шабля

Шабля - вид холодної зброї, яку носять до колючо-ріжучої та рубаючо-ріжучої клинкової зброї. Найчастіше відрізняються заточуванням на одне лезо, має характерний вигин у бік обуха. Спочатку шаблю використовували виключно як кавалерійську зброю, але з часом витіснила на полях різні мечі з прямим клієнтом.

Шпага

Шпага - це холодна зброя, яка має легку і довгу конструкцію. За рахунок своєї форми є універсальною, дає можливість рубати і колоти. Довга клинкова зброя. Являє собою меч з вузьким, але досить гнучким лезом, з довжиною до 1 метра. З прямою рукояткою зі складною гардою абсолютно різних форм. Володіє надійним захистом кисті.

Як показує практика, до холодної зброї відносяться абсолютно всі предмети, які здатні здійснити колючий, колючо-ріжучий, дробовий, ударний і рубаючий ефект. До них відносяться стилети, ножі, кинджали, багнети, арбалети, кастети тощо.

Конструкція повністю спрямована на те, щоб вражати живу ціль.

метальна зброя

Метательна зброя

Метальна зброя - це різновид зброї, що призначається для ураження супротивників на відстані. Тобто, без безпосереднього контакту з нападниками. Дія метальної зброї, якщо порівнювати з вогнепальною, застосовується на застосування мускульної сили людини, пружних властивостей дерева, сили тяжіння або енергії скручених волокон. Тобто, будь-якими способами надається зусилля в потрібному напрямку.

Граната

Гранати - це вибухова зброя, яку використовують з метою ураження живої сили і техніки противника шляхом ручного метання. Ручні сучасні гранати складаються з корпусу, заряду вибухових речовин і запалу. Ураження зловмисників здійснюється осколками корпус, кумулятивним струменем, ударною хвилею, а також готовими вражаючими елементами. Треновані солдати здатні кидати гранати на відстані до 50 метрів, а протитанкові модифікації - до 20 метрів.

Метальний ніж

Метальні ножі - це різновид ножів, які належать до категорії метальних. Хоти, метнути можна абсолютно будь-який вид ножа, але є й окремий різновид зі спеціальною конструкцією. Вони мають більш важку рукоятку, щоб поліпшити балістичні характеристики. Застосовується колючий фактор, тому форма клинка нагадує спис, а лезо і зовсім може бути відсутнім - це підвищує комфорт і не знижує ефективність.

Праща

Праща - вид метальної холодної зброї, яка являє собою мотузку або ремінь. Один кінець з яких згорнутий петлею. У неї протягується кисть пращника. У розширену частину пращі, яка знаходиться в центрі, буде вкладатися снаряд - керамічна, металева куля або камінь. Вільний кінець буде притримуватися тією ж рукою, на яку була надіта петля. З метою метання пращник обертає пращу над головою, збільшує інтенсивність рухів, після чого випускає вільний кінець.

Рогатка

Рогатка - вид метальної зброї, в якій снаряд (будь-яке тіло, яке прискорюватиметься), набуває кінетичної енергії за рахунок потенційної енергії, запасеної в розтягнутому гумовому джгуті. Застосовується рогатка не тільки для полювання, а й для розваг, або просто метання різних предметів. Необхідно зазначити, що модифікації з підвищеною потужністю стануть небезпечною зброєю і можуть наносити серйозні поранення.

Лук і арбалет

Лук та арбалет - це метальна зброя, що використовується з метою стрільби стрілами. З метою пострілу натягується тятива, запасаючи енергію в зігнутій дузі лука, після чого відпускають тятиву і дуга, швидко розгинаючись, випускає кінетичну енергію для стріли;

Принцип лука й арбалета віддалено схожий, тому їх внесли в єдину категорію метальної зброї. Активно застосовується для змагань і полювання, в бойових цілях застосовується вкрай рідко.

Бумеранг

Бумеранг - це дерев'яні палиці для кидків. У минулому використовувалися як мисливська та бойова зброя. Австралійські аборигени створювали унікальні конструкції, які здатні були повертатися. Вигнута пластина, в якій верхня частина була опуклою, а нижня вигнута. Необхідно зазначити, що для роботи з такою метальною зброєю потрібні спеціальні навички та знання.

Сюрікени

Сюрікени - це вид метальної зброї, родом з Японії, яка призначається для прихованого носіння. Загалом, являє собою клинок невеликого розміру, який виготовлений на зразок повсякденних речей: цвяхів, зірочок, голок, ножів, монет тощо.

Чакрам

Чакрам - це метальна зброя, яку було створено в Індії. Плоске металеве кільце, яке вигострене по зовнішній кромці. Діаметр кільця може варіюватися в широкому діапазоні - від 12 до 30 сантиметрів і більше. Ширина металевої смуги - від 10 до 40 сантиметрів, а товщина - від 1 до 3,5 мм. З їхньою допомогою обертали навколо середнього пальця руки, після чого кидали в зловмисника. Використовувалося на відстані до 50 метрів.

Висновок

Як бачите, за час існування людства було розроблено найрізноманітнішу зброю. Більшість із неї було розроблено з метою знищення живої сили. Але разом з цим, є достатньо зброї, яку було розроблено для самооборони.

Саме такі пістолети та ножі ви можете придбати у нас в інтернет-магазині. Виключно сертифікована продукція від відомих брендів, яка порадує якістю, ефективністю та довговічністю. Фахівці допоможуть вибрати відповідне рішення індивідуально для вас.