Ножі для самозахисту є особливою категорією ножів, призначених для використання в критичних ситуаціях, коли необхідно захистити себе. Ці ножі розроблені з урахуванням специфічних вимог до ергономіки, міцності та ефективності в умовах стресу.

Плануючи купити ніж для самооборони, необхідно враховувати низку факторів, серед яких: законність його носіння, зручність використання та ефективність в екстреній ситуації.  Нижче наведені рекомендації допоможуть Вам не помилитися і зробити правильний вибір відповідної моделі.

Які ножі не можна носити з собою в Україні?

Вибір ножа для самозахисту вимагає особливої ​​уваги, оскільки важливо переконатися, що вибраний ніж не класифікується як холодна зброя. Параметри, згідно з якими, меч вважається холодною зброєю, закріплені в спеціальному документі – Методиці криміналістичного дослідження холодної зброї… Відповідно до неї, ніж відносять до холодної зброї якщо він:

  • Має довжину клинка понад 90 мм;
  • Має товщину клинка понад 2,6 мм;
  • Обладнаний упором або обмежувачем.

Важливо: Ніж вважається холодною зброєю, якщо відповідає всім вищезгаданим критеріям. Придбання, носіння та зберігання холодної зброї без спеціальних документів для цивільних осіб заборонені.

самозахист при нападі

Види легальних ножів для самооборони

Сьогодні побутові ножі для самозахисту можна купити у будь-якому спеціалізованому магазині.

Види ножів типу конструкції:

  • Фіксовані

  • Складні

Фіксовані ножі – моделі, клинок яких закріплений нерухомо до ручки.  Можуть оснащуватися додатковими функціями, такими як зубчасте лезо, отвори для шнурівки, інтегрований компас або кресало. Вдалий приклад такого ножа - Skif Knives Neptune BSW Black. Його можна використовувати в різних ситуаціях, включаючи самооборону, риболовлю, полювання і туризм.Skif Knives Neptune BSW Black

Складні ножі – моделі, лезо яких розкривається за потреби. Носяться у складеному вигляді. Компактні та легкі.  Поміщаються у кишені чи поясі. Можуть оснащуватися додатковими функціями, такими як зубчасте лезо, склобій, кліпса для кріплення до одягу або сумки.

За типом розкриття складні ножі бувають:

  • Механічні
  • Автоматичні
  • Напівавтоматичні

Залежно від форм-фактора розрізняють:

  • Стилети
  • Балісонги
  • Фліппери

Kershaw Launch 8

Стилет – це тип ножа з довгим і вузьким мечем. Часто асоціюється із зброєю для прихованого носіння. Один з таких – ніж Kershaw Launch 8. Його вага 69 грам. Оснащений двосторонньою кишеньковою кліпсою. Виготовлений у Канаді.

Kershaw LuchaБалісонг – (у простолюді ніж-метелик) , відомий своєю маневреністю та швидкою розкриття. Підійде для щоденного носіння. Гарний вибір – викидний ніж Kershaw Lucha.

Фліппер — тип складаного ножа, оснащений спеціальним виступом на лезі (фліппер). Даний виступ дозволяє швидко та легко відкрити ніж однією рукою. Вдалий приклад – ніж Kershaw Analyst.Kershaw Analyst

Ножі прихованого носіння

У вуличному бою або бійці швидкість вилучення ножа часто має вирішальне значення.  Якщо Ви готові носити з собою клинок всюди, ножі прихованого носіння припадуть дуже доречно. Такі моделі призначені для носіння під одягом. Вони мають спеціальні отвори в ручці для фіксації до предметів гардеробу.

EDC ножі для повсякденного носіння

Викидні ножі - оптимальний варіант для щоденного носіння. Такі мечі не мають спеціального упору, відрізняються компактністю і не викликають підозр у поліцейських. При цьому, сучасні складні моделі розкриваються практично миттєво, наприклад, натисканням на кнопку і можуть бути оснащені спеціальними блокуючими замками.

Найкращий легальний ніж для самооборони

Як вибрати легальний ніж для самооборони

Ось кілька рекомендацій щодо вибору:

  1. Законність: переконайтеся, що нож, що купується, не відноситься до холодної зброї.
  2. Розмір і вага: ніж має бути досить компактним і легким, щоб його можна було зручно носити із собою. Довжина леза, що рекомендується, від 7 до 12 см.
  3. Тип замка: у пріоритеті надійність механізму, що фіксує лезо у відкритому положенні. Найкращі у своєму сегменті – замки типу "Back Lock" або "Liner Lock".
  4. Матеріал леза: сталь повинна бути якісною, стійкою до корозії та достатньо міцною, такою як сталь 440C, AUS-8, VG-10 та D2.
  5. Ергономіка: рукоятка повинна зручно лежати в руці та забезпечувати надійний хват навіть у вологому середовищі.
  6. Тип леза: переважно лезо з одностороннім заточуванням (plain edge), оскільки така модель більш універсальна у застосуванні.
  7. Механізм відкривання: автоматичні та напівавтоматичні ножі дозволяють швидко привести ніж у готовність однією рукою.

Додаткові функції: Наявність склобою, стропорізу та інших додаткових функцій може бути корисною, але не є обов'язковою.

Кращі ножі для самозахисту в Україні

У нашому інтернет-магазині представлено широкий асортимент побутових ножів для самозахисту. Тут до уваги покупців пропонуються нові та класичні моделі ножів американського, європейського, китайського та українського виробництва. Ми раді запропонувати відвідувачам найкращі ножі для самооборони в ідеальному співвідношенні ціни та якості. Крім того, професій