Навігація

  1. ➡️ Список найнеобхідніших речей у похід
  2. ➡️ Що взяти з одягу для походу?
  3. ➡️ Який брати намет і спальний мішок?
  4. ➡️ Що не варто брати з собою в похід

 

Чи доводилося вам бачити туриста, рюкзак якого більше, ніж він сам? Таку ношу важко нести, та й задоволення від процесу сумнівне. Щоб не бути схожим на такого бідолаху, розумно розглянути обов'язковий список речей у поході, які стануть у пригоді на відпочинку. Решту краще не брати. Тоді не тільки ночівля в гарному місці, а й сама подорож принесуть задоволення. Пропоновані у статті похідні речі для відпочинку підійдуть для кемпінгу чи риболовлі.  

Список найнеобхідніших речей у похід

Для походу у вас повинен бути міцний туристичний рюкзак. Звичайний міський не підійде – він швидко промокне або в нього відірвуться лямки. Далі до нього складаємо:

  • Ніж для виживання. З його допомогою вдасться обробити рибу, розвести багаття, розкрити консерву, стругати палиці для казана тощо.
  • Туристичний ліхтарик . Він висвітлить шлях у темний час доби, стане світильником у наметі. За наявності режиму стробоскопа ви зможете подати сигнал лиха, якщо заблукаєте. 
  • Аптечку. Варто взяти індивідуальні препарати (призначені лікарем), протиалергічні засоби, джгут для зупинки кровотечі, бинти, пластир, антисептики та знеболювальні. На риболовлі або в поході може статися непередбачене, тому такий набір допоможе надати собі чи іншим першу медичну допомогу, дочекатися рятувальників або самостійно евакуюватися до селища.
  • Туристичний набір посуду . До нього входить миска, ложка, кухоль. Пластикові набори яскраві, легкі, але менш практичні. Бажано взяти алюмінієвий або нержавіючий варіант. У залізній мисці чи кухлі вийде нагріти воду для кави, приготувати бульйон.
  • Газовий пальник. Стане в нагоді, якщо на місці привалу, де немає сухих дров. З нею вийде заварити чай у кухлі за будь-якої погоди.

Зимою, холодною весною та восени беріть термос. Ковток гарячого напою зігріє, додасть сил, допоможе заощадити час, щоб не заварювати чай при кожній короткій зупинці. У всі сезони беріть питну воду у пластиковій пляшці. Надалі поповнювати запас можна у гірських струмках. За бажання воду знезаражують спеціальною таблеткою або активованим вугіллям.

Порада! Візьміть з собою в похід невеликий рушник-мікрофібру. Їм можна витерти обличчя, умившись у струмок. Воно не займе багато місця, зате шкіра не обвітрюватиметься. Витиратися брудними рукавами не варто.

На випадок затяжного кемпінгу, походу або риболовлі знадобиться пауербанк. Тоді вийде заряджати смартфон, залишатися на зв'язку. Чи брати із собою паперову карту, коли у смартфоні є навігація з GPS, вирішуватиме вам. Для нетривалих подорожей, легких маршрутів вона не обов'язкова. При тривалих сходженнях у горах, подоланні великих відстаней у лісі така підстраховка не завадить. 

Туристична лопатка стане в нагоді, якщо плануєте розводити багаття. З нею зручно викопувати яму під вогнище, закидати вугілля, що тліє, щоб не сталося пожежі після залишення місця стоянки. Саперна лопатка знадобиться і для споруди тимчасового туалету. Взимку за її допомогою розчищають сніг для встановлення намету на твердій підставі.

 

що взяти у похід

 

Що взяти з одягу для походу?

Модні джинси, шорти, футболки з натуральної тканини – залишаємо для міста. У поході вони не допоможуть, а лише посилять становище туриста. На риболовлі – принцип той самий. Візьміть з одягу такі речі:

  • Футболку та штани з термотканини. Вона виганятиме вологу назовні, але не дасть замерзнути, коли тіло обдуває вітром.
  • Флісову кофту. Відмінно утримує тепло і мало важить.
  • Легку курточку-пуховик для захисту від сильних заморозків.
  • Накидку-мембрану та мембранні штани. Вони захистять від дощу, але вам не буде парко, як під дощовиком.

Рада! Візьміть з собою додатковий комплект – футболку та чисті шкарпетки для сну. Так вам буде комфортніше на природі.

Протягом дня ви можете чергувати надягання та знімання різних шарів одягу для терморегулювання. Взуття в поході необхідне зручне, щоб ніде не давило, адже йти доводиться цілий день. Для кам'янистого ґрунту краще брати черевики з фіксацією гомілкостопу – . так менше шансів отримати вивих суглоба. Для лісової місцевості підійдуть кросівки. При спуску з гір бажано щоб черевики були на розмір більше. Тоді нігті на великих пальцях не посиніють. Обов'язково потрібний головний убір для захисту від сонця. Не завадять і сонцезахисні окуляри. При подорожі крутими горами стануть у нагоді рукавички, оскільки доводиться чіплятися за каміння, гілки, коріння. 

Який брати намет і спальний мішок?

Для пішого походу критична вага намету. Тому тут обирають односпальні моделі вагою 1 кг. Двоспальний намет може важити 1 5-2,0 кг. Щоб він не зламався при вітрі, у нього має бути каркас із вуглепластику. Важлива кількість шарів – їх має бути мінімум два. Перший – водонепроникний, захищає від дощу та вітру. Другий, внутрішній, перегороджує шлях москітам, сприяє виходу вологи назовні, допомагає зберігати тепло. При цьому переконайтеся, що дно намету теж водонепроникне, інакше пролежавши ніч на моху, речі можуть неабияк намокнути.

На кемпінгу в намет нерідко надувають матрац. Це зручно, але таке підійде тільки в разі доставки речей машиною. При пішій подорожі потрібен спальний мішок та легкий надувний килимок чи каремат. Спальники-кокони краще тримають тепло, але трохи обмежують рухливість. Вони підійдуть для осені та весни. Мішки-ковдри дають більший простір під час сну. Відмінний варіант для теплої пори року. 

 

речі які треба взяти в похід

 

Що не варто брати з собою в похід

На закінчення перерахуємо ряд помилок, що допускаються новачками. Якщо взяти в похід зайві речі, рюкзак буде надто важким, що перетворить подорож на непотрібне випробування. Ось чого брати не варто:

  • Багато змінного одягу. Так роблять любителі чистоти, але одяг займає багато місця, роблячи рюкзак величезним. Краще, як ми й казали, взяти чисту білизну для сну, а денний одяг прати ввечері у струмку чи озері.
  • Книги. Весь денний час у поході йдуть, увечері займаються організацією табору. Після такого дня сильно хотітиметься спати, тому вдасться прочитати буквально пару рядків. Тягти заради цього важку книгу не варто.
  • Ноутбук. Не потрібно брати за тим же принципом, що і книгу – ndash; на нього просто не буде часу. Деякі беруть ноутбук, щоб скинути фотографії, які не розміщуються у телефоні або фотоапараті. Але краще взяти із собою запасну картку пам'яті.
  • Парасолька. Він марний, бо закриє від дощу лише голову. У разі вітру його вивертатиме і скористатися ним взагалі не вийде.
  • Ручну поклажу. У поході руки повинні бути завжди вільними для підтримки рівноваги і, щоб швидко вхопитися за гілку, виступ на випадок падіння. В руках нічого не можна нести, як і тримати руки в кишенях. при падінні вище ймовірність перелому руки, ключиці.

Брати з собою надувний матрац і насос, складні стільці можна тільки на риболовлю або кемпінг, коли на місце відпочинку вас доставляють машиною або йти зовсім небагато. 

Це був короткий гайд по туристичному спорядженню. Тепер ви знаєте, що взяти з собою у похід, можете перевірити свій рюкзак, керуючись статтею як чек-листом. Купити все необхідне для походу, риболовлі чи кемпінгу можна в нашому інтернет-магазині Ліхтарики.
 

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 5 листопада 2022 року