ремонт налобних ліхтарів

Навігація

  1. ➡️ Причини неполадок ліхтариків
  2. ➡️ Посібник із усунення несправностей


Згодом світлодіодний ліхтарик може перестати вмикатися або заряджатися, або спалахує і тухне, мерацет. В інших він сильно гріється, погано тримає заряд, слабо світить. Таке може статися не лише з китайськими ліхтарями, а й з моделями відомих японських, американських чи європейських брендів. Найчастіше поради щодо ремонту наводить сам виробник в інструкції з експлуатації. Ось коротка вичавка, як можна полагодити акумуляторний ліхтарик або версію на батарейках, якщо виникли проблеми в роботі.

Причини неполадок ліхтариків

Можливі такі несправності, через які лід-ліхтар блимає або погано горить:

  • вихід із ладу батареї (АКБ);
  • поломка кнопки керування світлом;
  • порушення ланцюжка контактів.

Саме з цих причин світлодіодний ліхтарик не заряджається, погано горить, гріється, блимає або не вмикається. Сам діод згоряє рідко, хоча таке теж трапляється. Його несправність можна діагностувати вимірювальним приладом підтвердивши обрив ланцюга.

Проблеми можуть виникнути через падіння ліхтарика, що призводить до усунення положення внутрішніх елементів, що відповідають за передачу напруги. У результаті навіть із зарядженим акумулятором пристрій не працює. Окислюються контакти через проникнення всередину вологи. Це буває через зношування гумових ущільнювачів. Корпус втрачає герметичність, пластини контактів гірше проводять напругу, лід блимає або не спалахує. Поганий контакт служить опором, через що пристрій гріється.

ліхтарик не заряджається від мережі

Посібник із усунення несправностей

Щоб полагодити ліхтарик у домашніх умовах, необхідно знайти причину поломки. Оскільки їх кілька, діють шляхом виключення. Починають із джерела живлення. Ось коротка інструкція з ремонту.

Перевірка вашого джерела живлення

Якщо у вас ліхтарик на батареї, просто замініть елементи живлення на нові. Вони могли саморозрядитись, якщо пристроєм рідко користувалися. Акумуляторні моделі слід добре зарядити. За наявності мультиметра або тестера можна виміряти напругу джерела живлення, переконавшись, що вона відповідає інформації корпусу. Якщо показники нижчі, батарейки змінюють. Старий акумулятор може не тримати зарядку, навіть після декількох годин підключення до ЗУ, тому потрібно замінити.

Важливо! Іноді батареї просто вставляють не тією стороною через поспіх. Це потрібно перевірити, щоб марно не шукати інших причин поломки.

Очищення контактів

Окислені контакти чистять спиртом. Для цього використовують ганчір'я, що не залишає ворсинок. Спирт добре роз'їдає наліт і швидко випаровується. Якщо діод мерехтить, не варто чистити контакти надфілем або наждачним папером – це тимчасово вирішить проблему, але оголений метал при контакті з повітрям знову окислиться.

Контакти, які потрібно очистити, розміщуються на торцевій кришці. Ними передається заряд від елементів живлення. Інший контакт знаходиться у головному пристрої. Він приймає струм і включає діод.

Діагностика кнопки включення

Якщо кнопка включення вашого ліхтарика розташована ззаду, на торцевій пробці, що закручується по різьбленні, можлива її діагностика. Для цього саму пробку викручують, а контакт між батареєю та корпусом замикають металевим предметом. Це може бути викрутка або пінцет. Якщо експеримент призвів до появи світла, то зламана точно кнопка.

Для її ремонту необхідно провернути металеве кільце проти годинникової стрілки. Воно могло розбовтатися з часом, через що контакт не замикається під час увімкнення. Кільце розташоване у внутрішній частині та має кілька отворів. На них слід впливати одночасно, використовуючи спеціальний ключ. Якщо його немає, підійде два довгі цвяхи, щоб за них було зручно братися руками.

Потрібна допомога другої людини, яка триматиме кришку.

Коли замикання контактів не дало результату, проблема в іншому. Для подальшого пошуку несправності та ремонту необхідно звернутися до сервісного центру. Там зазвичай добре знають причини поломки китайських та інших ліхтариків, тож зможуть допомогти. А купити надійний світлодіодний ліхтарик для туризму, якого вистачить на багато років, можна у нашому інтернет-магазині Fonariki.

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 28 жовтня 2024 року