Навігація

  1. ➡️ Що таке Флобер?
  2. ➡️ Пістолет Флобера – який вибрати?
  3. ➡️ Як доглядати пістолет Флобера, який обрали?
  4. ➡️ Чи підходить Флобер для самооборони і чи потрібний дозвіл?
  5. ➡️ Найпотужніший Флобер
  6. ➡️ Рейтинг револьверів під патрон Флобера

 

Револьвер Флобера – один із найпопулярніших типів не вогнепальної зброї у світі. Його часто використовують для спортивної, тренувальної стрільби, а також для самооборони. Під нього спеціально випускаються патрони певного калібру та форми кулі. У чому його особливості, як вибрати пістолет Флобера, які моделі найбільш популярні в Україні? відповіді на все це нижче.

Що таке Флобер?

Флобер – це пістолет, а точніше револьвер, створений в середині XIX століття з невеликим стволом, вигнутою рукояткою і барабаном, що обертається. Він заряджається патронами кільцевого займання. Серед його особливостей:

  • Куля виготовляється зі свинцю, має сферичну форму (кульку) діаметром 4,3 мм. У характеристиках прописується як 4 мм для скорочення.
  • У поодиноких випадках можна зустріти конусну модифікацію. У різних країнах практикували випуск набоїв під Флобер калібром 6 та 9 мм, але в Україні таких немає.
  • Гільза – латунна, циліндричної форми, висотою 6,1-6,6 мм.
  • Заряджається гільза бертолетової сіллю. Якщо використовується порох, то дуже малих кількостях – 0,01 р.

Револьвери під патрон флобера затребувані для стрільби на вулиці по мішенях. Вони допомагають відточити навички поводження зі зброєю. Ще такі пістолети знадобляться для відстрілу гризунів.

Гучність пострілу невисока, тому його використання не завдає незручностей оточуючим. За силою пострілу вони лише трохи відрізняються від пневматичної зброї, тому безпечні та перебувають у вільному продажу. Швидкість кулі на вильоті становить 210 м/с. Енергія удару досягає 40-60 Дж. Що таке Флобер, ми розібралися, і тепер переходимо до критеріїв вибору.

 

що таке флобер?

 

Пістолет Флобера – який вибрати?

Ось основні характеристики та параметри, які слід враховувати при виборі. Від них залежить ціна, термін служби, точність пострілу.

Матеріал барабана та спускового механізму

Корпус, ствольна вставка, спусковий гачок, бойок, барабан можуть бути з пофарбованої сталі або алюмінієвого сплаву. Сталь більш міцна та довговічна. Алюміній легкий, деформується швидше. Для рідкісної стрільби як хобі підійде алюміній. Для регулярних вправ у майстерності потрібна сталь.

Варто знати! Як зорово визначити матеріал барабана? На сталевих є горизонтальні пропили та виїмки під палець для зручного обертання. На силумінових версіях під пропилами виїмки не роблять. Ще один спосіб - додати до барабана магніт і перевірити. Сплав алюмінію не магнітиться.

Місткість барабана

Місткість магазину можлива від 6 до 9 набоїв. Що більше, то рідше доведеться перериватися для перезаряду. Але це відіграє роль, якщо на спортивну стрільбу приділяється мало часу. При використанні револьвера як хобі місткість барабана не важлива.

Довжина та особливості ствола

Револьвер може мати короткий 7,5 см або подовжений ствол до 10 см. Чим характеристика більша, тим точніше постріл. Але довгий ствол важче сховати під одягом, він ускладнює приховане носіння. Доведеться купити кобуру. Усередині стволи бувають гладкі або з нарізними канавками, що закручують набої по спіралі. Таке обертання кулі теж підвищує купчастість.

Спосіб зведення

Існує два способи взводу гачку: автоматичний і ручний. При ручному перед кожним пострілом бойок слід натягувати він великим пальцем. В автоматичному виконанні він зводиться сам, коли відбувається натискання на гачок.

З точки зору швидкості стрільби краще автоматичний варіант. Але такий механізм збільшує смикання в момент пострілу, що позначається на влучності. Ручне зведення уповільнює швидкість серійних пострілів, зате зброя менше смикається під час спуску гачка.

Ергономіка

Рукоятка пістолета виготовляється з дерев'яних або пластикових накладок. За деревом буде потрібно додатковий догляд. Воно може ковзати у руці. У пластикових варіантів є протиковзкі гумові вставки. Вони покращують надійність хвату. Купуючи револьвер, варто потримати його в руках, оскільки розмір ручок може відрізнятися у різних виробників. Оцініть зручність, чи пальці збігаються з виїмками, чи не коротка рукоятка.

Тип прицільної планки

Прицільна планка буває регульована та нерегульована. Перший варіант дозволяє точніше налаштувати зброю під себе. Другий варіант надійніший, оскільки приціл не зіб'ється.

Якість складання

Звертайте увагу при виборі пістолета на відстань між барабаном та стволом. Воно має бути мінімальним, буквально відсутнім. Якщо там буде щілина, то гази, які змушують кулю рухатися, зможуть просочуватись через неї. Це скоротить ударну силу. У результаті під час пострілу з близької відстані 3 м не вдасться пробити навіть обкладинку канцелярського блокнота. Інші деталі та вузли, включаючи екстрактор, спусковий гачок, бойок, теж не повинні бовтатися, інакше при використанні такої зброї можна отримати травму.

 

найпотужніший флобер

 

Як доглядати пістолет Флобера, який обрали?

Вибираючи навіть найкращу модель револьвера Флобера, варто пам'ятати, що за нею потрібен догляд. Він полягає в регулярному чищенні ствола та спускового механізму, а також нанесенні мастила. Це необхідно після кожної стрільби.

Барабан очищається вушними паличками. Для ствола використовують спеціальний йоржик. Зайве мастило потім витирають, щоб до нього не прилипав пісок, пил. Ігнорування елементарних вимог призводить до забруднення зброї, особливо коли вона лежить у бардачку автомобіля, де дуже багато пилу.

В результаті, після чергового пострілу, кулька застряє в стволі. Власник цього не розуміє та стріляє ще раз. У стволі утворюється справжній свинцевий пиж. Самостійно його витягти складно, тому доводиться звертатися до майстра.

Чи підходить Флобер для самооборони і чи потрібний дозвіл?

Під поняття “вогнепальної зброї”, яке необхідно реєструвати та отримувати дозвіл на його носіння, підпадає пристрій, що відповідає ряду вимог. Перше – рух снаряда можливий завдяки згоранню заряду. Друге – питома енергія при вильоті кулі на відстані 1 м від ствола повинна бути вищою 0,5 Дж/кв.мм. Як видно, револьвери з меншою силою пострілу автоматично не підпадають під таке поняття як “вогнепальна зброя”.

Але навіть версії Флобера з енергією удару вище номінального значення конструктивно створювалися не задля завдання тілесних ушкоджень. До таких моделей відносяться ракетниці, лінемети, будівельні пістолети та ін. Флобер теж створювався як тренувальний револьвер, а не як зброя. Низка практичних експертиз у лабораторіях МВС України підтвердила, що навіть при пострілі з близької відстані кулі пошкоджують лише шкіру та жирові тканини. Вони не здатні завдати шкоди життєво важливим органам. Тому носіння Флобера на території України (і більшості країн світу) не потребує дозволу.

Флобер добре підходить як самооборона. Має реалістичний вигляд справжньої зброї. Вже це може відлякати грабіжника. Хоча він не буде шумовим пістолетом, але хлопок при пострілі все ж таки впливає на психіку нападника.

Постріл в ногу завдасть біль і змусить відступити, унеможливить переслідування. Однак потрібно бути обережним і не цілитися в обличчя, оскільки можна потрапити в око або рот, що призведе до серйознішої шкоди.

Такі пістолети продаються із захистом від втручання, щоб їх не можна було переробити в бойові. Тому в Україні можна сміливо купувати його як пневматичну зброю. Важливо, щоб користувачеві було понад 18 років. Досипати в патрони порох заборонено, оскільки це збільшує енергію пострілу.

Найпотужніший Флобер

Тим, хто шукає найпотужніший револьвер Флобера, варто знати, що енергія пострілу в такій моделі не залежить від довжини ствола або наявності в ньому нарізних каналів. Це тільки підвищує точність стрільби. На потужність впливає заряд у гільзі. Оскільки вони всі стандартної висоти трохи більше 6 мм і однакового діаметра 4 мм, то енергія від згоряння заряду у них приблизно однакова.

Потужність пострілу буде залежати тільки від якості збірки, про що було написано вище. Чим тонша щілина між барабаном і стволом, тим менше витік “порохових” газів, а значить більше газів штовхає кулю до виходу. Деякі стверджують, що подібні характеристики мають пістолет СЕМ РС-1.0. Але така ж якість збірки є і в інших моделей. Найкращі пістолети під патрон флобера представлені в рейтингу нижче.

Рейтинг револьверів під патрон Флобера

На закінчення ТОП-3 найпопулярніших пістолетів цього типу:

  1. Револьвер Stalker зі сталевим барабаном. Модель від турецького виробника. Вважається однією з найякісніших та найшанованіших на ринку. Відрізняється гарним складанням, низьким відсотком повернень.
  2. Револьвер Zbroya. Аналог від українського виробника. Майже всі частини виконані із сталі, тому конструкція міцна та довговічна. Вирізняється доступною ціною.
  3. Magnum ME. Німецька модифікація зі стволом 8 см та регульованою прицільною планкою. Підходить для точних пострілів з далекої відстані.

Сподіваємося, наведена інформація полегшить вибір револьвера Флобера для своїх завдань. Щоб купити таку модель, яка не потребує дозволу, перейдіть до каталогу нашого інтернет-магазину Ліхтарики.

 

флобер + патрони комплект

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 26 грудня 2022 року