полювання з пневматикою

 

Навігація

  1. ➡️ Полювання із пневматикою – що і де дозволено?
  2. ➡️ Чим і на кого полювати?

 

Пневматична зброя - легка і не вимагає реєстрації при покупці, тому користується популярністю у любителів полювати на дрібну дичину. Але, обираючи гвинтівку для полювання в Україні, потрібно знати норми законодавства, необхідні для цього документи, а також самі особливості процесу. Про все це розповідаємо нижче.

Полювання із пневматикою – що і де дозволено?

Полювання на звіра та птицю в Україні регулює закон №1478-14 “Про мисливське господарство та полювання”. Він був прийнятий у лютому 2000 року і досі не змінювався. Згідно з нормативним документом, під полюванням мається на увазі "перебування в мисливських угіддях з будь-якою стрілецькою зброєю, здобутою дичиною". Або “перебування на дорогах громадського користування із зібраною та розчехленою зброєю”.

Щоб полювати, необхідно мати такі документи:

  • посвідчення, що підтверджує, що людина має право на полювання;
  • картка для контролю видобутої дичини (за кожного звіра сплачується державне мито);
  • дозвіл на володіння мисливською рушницею;
  • ліцензія на відстріл певних тварин.

Якщо використовують собаки мисливських порід, тоді при собі тримають ветеринарний паспорт. Для володіння пневматикою під кулі діаметром 4,5 мм жодних документів, як у випадку рушниці, не потрібно. В Україні можна носити та зберігати пневматичну зброю без дозволу. Але саме застосування воздушку для полювання заборонено. Це відображено у статті №20, п 4 згаданого закону, де перераховані знаряддя та методи, які вважаються неприпустимими. Серед них: самостріли, вибухові речовини, військова зброя, автоматична, пневматична, отруйні гази.

Виходить, що у світлі законодавства використання пневматики для полювання прирівнюється до браконьєрства. Це все одно, що глушити рибу динамітом. За це передбачено адміністративну відповідальність. Якщо контролюючі органи застануть вас за полюванням з повітрям – випишуть штраф. Тому використання пневматичної гвинтівки хоч і не потребує дозволу, але саме на полюванні – заборонено.

Але така заборона діє не у всіх країнах. У Німеччині з повітрям можна відстрілювати гризунів. У США, Австралії та Великій Британії – більш лояльне законодавство, там її використовують як повноцінне знаряддя для полювання. Можливо, закони України також будуть переглянуті найближчим часом, і можна буде відмовитись від рушниці на користь пневматики. Але деякі не бачать різниці між тим, якою саме зброєю вбити дичину, тому застосовують повітря на свій страх і ризик. Тим більше, постріл від них досить тихий і не привертає увагу. Це залишається під особисту відповідальність користувача.

 

полювання з пневматичною гвинтівкою

 

Чим і на кого полювати?

Якщо говорити про полювання з пневматичною гвинтівкою у дозволених місцях, або сподіваючись, що це буде дозволено в Україні, важливо правильно вибрати модель та кулі. Щоб обійтися без реєстраційних документів, потрібні повітря, що працюють з калібром кульки 4,5 мм. Щоб убити дрібну тварину, тапа зайця, білки, або гусака, качку, фазана, необхідна сила пострілу від 7,5 Дж. Але тут все залежить від відстані. З 50 м можна тільки поранити дичину або взагалі не завдати їй шкоди. Тому досвідчені мисливці вибирають моделі, які мають швидкість вильоту кулі на виході становить від 300 м/с. Тоді забійна сила зростає до 25 Дж.

Серед хороших моделей, що підходить для полювання:

  • Beeman Teton із довжиною 116 см та початковою швидкістю кулі 330 м/с.
  • Beeman Kodiak X2 довжиною 121 см, аналогічною швидкістю, але оптичним прицілом, що має в базі.
  • Optima (Hatsan) 125 із загальною довжиною 124 см та швидкістю польоту кулі 380 м/с.
  • Norica Dream Hunter GRS з довжиною 116 см, швидкістю кулі 330 м/с та енергією удару 24 Дж.

Знаючи, чим полювати, розглянемо далі, на кого і коли це можна робити.

 

пневматика для полювання

 

Полювання на водоплавних та дрібних звірів

Строки полювання встановлені тим самим законом України у ст. 19. Вбивати водоплавних та дрібних звірят можна в такі періоди:

  • нирка, качка, очеретяниця, чайка, голуб – з серпня до грудня;
  • гусак сірий, білий великий, гуменнік - з серпня до січня;
  • куріпка, фазан, тетерів, рябчик - з жовтня по грудень;
  • бабак – з липня до вересня;
  • заєць-русак, дикий кролик – з листопада до січня.

На білок терміни полювання зміщуються – це дозволено з 15 жовтня до кінця лютого, тому всю зиму можна займатися улюбленим хобі.

Полювання на велику дичину

Гвинтівка-пневмат не призначена для полювання на велику дичину типу козулі або кабана. Виняток – точний постріл у око. Але купність стрілянини такої зброї не дозволяє це зробити, тож краще не намагатися. А ось лисицю підстрілити можна навіть калібром кулі 4,5 мм, якщо швидкість вильоту снаряда буде 380 м/с. Такої сили вистачить, щоб пробити товсту металеву каструлю з дистанції 50 м. Якщо використовувати гвинтівку під кулі калібру 6,3 мм, тоді ймовірність здобути велику дичину збільшується. Полювати на лисицю можна з середини осені та всю зиму.

Протягом сезону обмежень днями тижня немає. Важливо, щоб у документі було прописано конкретні види тварин, дозволених до відстрілу. Якщо конкретного виду немає у списку, вбивати його не можна.

Поки полювання з пневматичною гвинтівкою карається в Україні адміністративними штрафами, його використання з такою метою залишається на розсуд власників. Щоб легально відстрілювати з повітря дичину, потрібно чекати зміни законодавства або поїхати в таку країну, де це дозволено. Вибрати для полювання гарну пневматичну гвинтівку можна у нашому інтернет-магазині Ліхтарики. Вона стане в нагоді і просто для розважальної або спортивної стрільби. Для цих цілей ми маємо і пістолет під патрон флобера.

Денис Лавріненко

Автор статті: Денис Лавріненко

Дата публікації: 25 вересня 2024 року