Зміст:

  1. ➡️ Механічна точилка
  2. ➡️ Електроточилка
  3. ➡️ Використання точильного верстата
  4. ➡️ Мусат
  5. ➡️ Народні лайфхаки

 

Згодом будь-який ніж, професійний чи ні, затуплюється і тоді всі його якісні характеристики дорівнюватимуть нулю. Повернути лезу ножа початкову гостроту можна і зробити це дуже просто. Пропонуємо ознайомитись з 5 популярними та дієвими способами заточування, які буде зручно застосувати на будь-якій кухні.

Використання механічної ножеточки

Такий аксесуар досить простий у використанні, не вимагає спеціальних навичок або знань. Він може мати абразиви у вигляді роликів, якими прокочується лезо. Деякі моделі можуть оснащуватися 2 абразивами з різним ступенем зернистості (для заточування та виправлення леза). Однак варто розуміти, що цей пристрій не є професійним, а значить, не варто на нього покладати великі надії. Ідеальної заточки для гоління просто не вийде.

Електроточилка

З заточуванням ножів, ножиць і навіть викруток з легкістю впорається електроточилка. Вона може наточити, а потім відшліфувати лезо будь-якої форми і типу. Перевагою такого приладу є непогана ефективність. Однак є й кілька недоліків: ціна та недовговічність абразиву.

Використання точильного верстата

Точильний верстат для ножів вважається найбільш ефективним способом заточування ножів усіх типів. Принцип його роботи досить простий - точильний камінь на великій швидкості обертається і для заточування ножа достатньо лише притулити до нього лезо. Варто врахувати, що такий спосіб заточування є професійним, тому без спеціальних навичок краще не намагатися повернути гостроту лезу.

Застосування мусату

Мусат – спеціальний інструмент із довгим круглим стрижнем з насічкою. Він більше підходить для виправлення ріжучої частини ножа. Однак із сильним затупленням леза йому, на жаль, не впоратися.

Народні лайфхаки

Якщо ж під рукою не виявилося жодного з перелічених вище пристосувань, то наточити ніж можна і народними способами за допомогою:

  • Керамічної плитки або шорсткого дна тарілки, чашки. Зернистий край такої кромки дозволить оновити заточування, але не досягти чистої гостроти.
  • Камінь із плоскою поверхнею. Найкраще для виконання такої маніпуляції використовувати річковий або морський камінь із гладкою поверхнею.
  • Ременя зі шкіри, паракорду, замші або повсті. Цей спосіб більше підійде для полірування леза після заточування. Достатньо провести кілька разів по туго натягнутому ременю, щоб досягти бажаного результату.

Знаючи про такі універсальні та дієві способи заточування ножа вам вдасться продовжити або повернути його колишні робочі параметри, а який саме вибрати – залежить тільки від вас.