Зміст

  1. ➡️ Типи ножів для кухні
  2. ➡️ Спеціалізовані види ножів
  3. ➡️ Підсумок

 

Кухонний ніж – обов'язковий атрибут професійного та звичайного кухаря, адже без нього не вийде почистити, обробити, нарізати продукти. При цьому кожному кулінару було б непогано знати про основні види ножів та їх ключові відмінності.

Основні типи ножів для кухні

Для зручності приготування їжі на кухні має бути не менше 4 типів кухонників:

  •     Кухарський або шеф-ніж. Довжина леза такого інструменту досягає 30 см, що дозволяє швидко нарізати овочі, обробляти м'ясо, чистити фрукти.
  •     Хлібний із зазубреним лезом. Ключова особливість такого ножа – його схожість із пилкою-ножовкою, проте саме завдяки йому вдається легко розрізати хліб та не розкришити його.
  •     Універсальна. Такий кухонник легко впорається з різкою замороженою продукцією, при цьому його особлива конструкція дозволяє проводити різні кулінарні маніпуляції протягом тривалого часу і без перевантаження руки.
  •     Для очищення овочів. Такий ніж може мати традиційну форму або вигнуту шаблю, що нагадує. З його допомогою вдається очищати від шкірки дрібні овочі.

Спеціалізовані види кухонників

Сучасний ринок пропонує величезну кількість ножів, що відрізняються своєю формою та специфікою використання. Зайшовши в будь-який спеціалізований магазин, можна знайти ті види кухонників, які зможуть стати відмінним доповненням до основної кухарської четвірки. Серед них:

  •     Філейний з глибоким лезом, який застосовується для обробки тушок птиці, риби, дрібних тварин (нутрії, кролика тощо). Завдяки своїй специфічній формі та гнучкому лезу можна легко відокремити м'ясо від кісток.
  •     Сокирка, що характеризується широким квадратним лезом з довжиною до 18 см. Висока міцність кухонника дозволить впоратися з великими шматками м'яса, кістками.
  •     Бутербродний, який застосовується для нанесення будь-якої намазки на хліб. Лезо такого ножа притуплене, завдяки чому він також входить у сервірування столу.
  •     Сирний з поглибленнями чи отворами на лезі ножа. Він легко впорається з нарізкою м'яких сортів сиру без деформації та прилипання.
  •     Для томатів. Такий ніж має зазубрену кромку, що дозволяє справлятися з різкою м'якою овочами з щільною шкіркою.

Також на ринку представлені незвичайні ножі, серед яких, наприклад, представлений ніж для огірків. Він відрізняється наявністю 7 паралельних лез для швидкої та тонкої нарізки не тільки огірків, а й будь-яких інших твердих фруктів та овочів. Також незвичайним є ніж-січка, що має напівкругле лезо та 2 рукоятки. Він стане чудовим варіантом для приготування рубаних стейків, швидкої нарізки великої кількості м'яса, овочів. А ніж для піци і зовсім кардинально відрізняється своєю будовою. Він має кругле лезо, яке обертається під час різання та дозволяє швидко відрізати шматки піци.

Підведемо підсумок

Звичайно, це далеко не всі види ножів, адже загальна класифікація налічує їх близько 200. Однак навіть така добірка видів та опису дозволить визначитися з необхідним мінімумом для полегшення процесу приготування їжі на кухні.